מיכל הלפמן – המהדורה אזלה

המהדורה אזלה

מיכל הלפמן, Forgive and Forget, 2013, אבן צרובה, אקריליק, מהדורה של 10 עותקים, מחיר: 1500 ש"ח לזוג

בהשראת המיצב יוצא הדופן שלה, 2011 (!Forgive! Forget) יצרה מיכל הלפמן מהדורה מוגבלת שכוללת זוג עבודות, מעין דיפטיך, שיכול לתפקד ביחד או לחוד. המילה "לשכוח" שחקוקה באבן היא הרהור אירוני בחוסר האפשרות שבשכחה. באופן דומה, ההומור האירוני מופיע בתצריב "לסלוח", שמופיע על אבן שאפשר בקלות לדמיינה ככזאת שמשמשת ככלי אלים, או שמונחת על מצבה. השתיים מתפקדות יחד ומבקשות מהצופה לשקול את יחסי הגומלין ביניהן.

הלפמן ידועה בעיוות והמרה של דימויים. היא שואבת את השראתה ממגוון מקורות רחב, כגון שרידים פרה היסטוריים, מועדוני לילה ותרבות מודרניסטית פופולרית. ג'ניפר היג כתבה על הלפמן במגזין פריז: "אמן טוב […] יודע מתי להפסיק ומתי להתחיל, מתי זה מעניין לדבוק בחשיכה ומתי הזמן לתת לאור להיכנס. מיכל הלפמן היא אמנית כזאת. עם הזגזוג הבלתי צפוי בין ז'אנרים, מדיות והלכי רוח, תערוכת היחיד של האמנית הישראלית […] יכולה, במילה, להיות מתוארת כמשוגעת, אבל במובן שבו חלומות הם משוגעים".

מיכל הלפמן (נ. 1973) היא אמנית רב תחומית שחיה ועובדת בתל-אביב. בוגרת האקדמיה לאמנות בצלאל. הלפמן הציגה תערוכות יחיד במוזיאון ישראל "בת-דור", (2007) ומוזיאון תל-אביב "השיעור", (2009). היא הציגה בתערוכות בינלאומיות רבות, כולל הביאנלה ה-50 בוונציה, תערוכת יחיד במכון לאמנות עכשווית בסן פרנסיסקו, ובגלריה קרדי, מילאנו. הלפמן זכתה בפרס אנסלם קיפר מטעם קרן וולף והייתה מועמדת לפרס גוטסדינר היוקרתי ב-2008 . הלפמן מלמדת באקדמיה לאמנות בצלאל.

עוד פיצ'יפקעס