תמר הרפז: Kitchen Sink Drama

08.05.2014 - 02.07.2014

ב-8 במאי 2014 תיפתח במרכז לאמנות עכשווית תערוכת יחיד של האמנית תמר הרפז אשר תשתמש בשתי קומות המרכז ליצירת מיצב חדש בשם Kitchen Sink Drama.

הרפז ידועה במיצבים שעושים שימוש באור, מראות ועדשות כדי ליצור אשליות אופטיות ייחודיות. אשליות אלו משולבות במיצבים פתלתלים שמתפרקים לכדי נרטיבים הנוגעים בקולנועי ובמרהיב, תוך שהם חושפוים את המכניזם שיוצר אותן.

בתערוכה זו הרפז מאתגרת את הצופים באמצעות מניפולציה על תפיסת החלל ועל קנה המידה שלו כדי ליצור סצינת מטבח מטרידה בעלת משמעויות רבודות. הרפז תוביל את הצופה תוך משחק על הגבול שבין כאוס וסדר שתגרום לו לתהות על הרגע שבו היום יומי מאבד שיווי משקל.

העבודה משלבת רעיונות מעולם הצילום והקולנוע עם אלה של המיצב. הסצנה שנגלית נדמת כהכלאה שלאזור מלחמה, ומשק הבית, והצופה נקרא לבחור נקודת מבט ביחס למציאות הנזילה.

על האמנית:

תמר הרפז (נ. 1979 בירושלים, חיה ועובדת בתל אביב), בעלת תואר ראשון ושני מהאקדמיה לאמנות בצלאל, בה היא גם מלמדת. בשנת 2013 זכתה בפרס קיפר שמוקנר ע"י קרן וולף. עבודותיה הוצגו בין היתר בMACRO ברומא, במוזיאון ישראל, במוזיאון תל אביב, במוזיאון פתח תקווה, בגלריה Vela, לונדון ובגלריה Spaces, קליוולנד. היא מיוצגת ע"י גלריה זומר.

קטלוג התערוכה "תמר הרפז: Kitchen Sink Drama" הכולל טקסט מאת אוצרת המרכז לאמנות עכשווית חן תמיר ושיחה בין דגנית ברסט לתמר הרפז ניתן לרכוש כאן.