רועי רוזן: הווידויים

15.02.2009 - 30.04.2009
פרויקט המולטי-וידיאו, הווידויים של רועי רוזן (2008), בנוי סביב סרט באורך שעה. כוכבות הסרט, שלוש עובדות זרות, מגישות מונולוגים המגוללים את פנטזיות האמן וסיפוריו – את "וידויו". העבודה הניזונה מן המורפולוגיה של הקולנוע המסחרי גם כוללת "בקרוב", "בונוס טראק" ואוסף של פספוסים (בלוּפֶּרים).
למעשה, המכירים את עבודתו של רועי רוזן יסכימו ללא קושי כי החטאים ושעליהם הוא יכול להתוודות שעליהם עליו לכפר אינם מועטים כלל ועיקר. אין משום הולכת שולל, האדרה עצמית או הגזמה בהצהרת הפתיחה שלו שבה הוא (כלומר, רועי רוזן 1) אומר: "אלו מכם ששמעו עלי, יודעים שעשיתי קריירה שלמה משקרים, שערוריות, תמונות מגונות, זהויות בדויות. העמדתי פנים שאני אינני אני."
אולם הווידויים של רועי רוזן נותרים נאמנים לטקטיקה החביבה עליו של הולכת שולל והתחזות וספק אם יש בהם לכפר על עוונותיו: אם מאחר שכיהודי הווידוי כלל אינו מבטיח לו חלק בגן עדן, ואם מאחר שהוא עתיד לשקר לכל אורך "וידויו".
התערוכה תציג את סרטו החדש של רועי רוזן "הוידויים" לצד שלוש עבודות נוספות, בהשראת ההגיון השיווקי והגנרי של "התוספות המיוחדות" במארזי DVD וכן ציורים. התערוכה תלווה בספר חדש שיכלול את הטקסטים המלאים של "בקרוב וידויים" ושל "וידויים" לצד מאמר מאת סרג'יו אדלשטיין , וכן שיחה בין הילה פלג, אוצרת התערוכה "זוסטין פרנק" באנטוורפן ומי שהציגה את ה"ווידויים" במסגרת מניפסטה 7 באיטליה, לבין ז'אן-פייר רהאם, מנהל פסטיבל הקולנוע התיעודי במארסיי, שהציג את הקרנת הבכורה העולמית של הסרט, שגם זכה שם בציון לשבח.

אוצר: סרג'יו אדלשטיין