רַקוֹנְטוֹ קוּן

09.02.2020 - 15.02.2020

יום ראשון, 9 בפברואר – יום שבת, 15 בפברואר

״רַקוֹנְטוֹ קוּן״ היא עבודת מחול מאת נועה צוק ואהד פישוף, אשר עלתה לראשונה במסגרת התערוכה ״נועה צוק ואהד פישוף: עבודות״ באוצרותו של ניקולה טרצי ובשיתוף פעולה הדוק עם האמנים. העבודה מיועדת לשלושה רקדנים ובהשתתפות היוצרים עצמם. את הפסקול החי כתב ומבצע אהד פישוף והוא מהווה מרכיב יסודי במרחב הפרפורמטיבי הייחודי המאפיין את עבודתם של השניים. כמו ״החדר השרוף״ – עבודתם הקודמת, אשר נוצרה בהזמנת המרכז לאמנות עכשווית ומרכז האמנות הברלינאי ה-n.b.k – גם ״רַקוֹנְטוֹ קוּן״ מיועדת לחדר. הקהל יושב מסביב, קרוב למופיעים, תוחם בגופו את זירת ההתרחשות. כל הטקסטים המופיעים ביצירה נכתבו באספרנטו, השפה האוטופית הבינלאומית שיצר אליעזר לודוויג זמנהוף בשלהי המאה התשע-עשרה.

״רַקוֹנְטוֹ קוּן״ מתנהלת היכן שהוא במרחב פנטסטי של בדיון אתנוגרפי. יש בה קדמוניות ועתידנות, אבסורד ואופל, תוגה ואינטנסיביות גופנית. לצד שכלולו המתמשך של חזון אסתטי המבוסס, בראש ובראשונה, על התנועה האנושית, ניצבת בלב פרקטיקת שיתוף הפעולה של צוק ופישוף, האינטראקציה המורכבת בין הנראה והנשמע. האופן בו הם עובדים בתוך, מסביב וכנגד החוזה האודיו-ויזואלי, שואב את השראתו מטווח רחב של מסורות אורקוליות – סאונד-ארט, קולנוע, בלט, מוזיקת פופ ופולקלור. המיזוג הרב-תחומי האופייני להם של מחול, סאונד ומיצג מתקיים בשיא מורכבותו במרחב הפואטי שבין הקולי לחזותי.

נועה צוק ואהד פישוף יוצרים במשותף עבודות מחול לבמה ולמצלמה מאז 2008. יצירותיהם נוצרו והוצגו בהזמנת להקות, פסטיבלים ומוסדות אמנות בארה״ב, שווייץ, סינגפור, גרמניה, נורווגיה, סקוטלנד, אנגליה, רוסיה ואיטליה.  

כוריאוגרפיה: נועה צוק ואהד פישוף
מוזיקה וטקסט: אהד פישוף
רקדנים: שין-יי שיאנג, אורי קרול, מתן דוד
תאורה: דני פישוף
תלבושות: שי בן-צבי

כניסה : 80 ש״ח
מספר המקומות מוגבל, יש להזמין כרטיסים מראש בלינקים המופיעים למטה.

תאריכי המופעים:
יום ראשון, 9 בפברואר בשעה 19:00
יום שלישי, 11 בפברואר בשעה 21:00
יום רביעי, 12 בפברואר בשעה 19:00
יום שישי, 14 בפברואר בשעה 21:00
יום שבת, 15 בפברואר בשעה 14:00

דימוי: פוטו ג'ולי