קוביה לבנה, קוביה שחורה

תערוכה חדשה בגלריה של התוכנית הבינלאומית ללימודי אוצרות של

סמינר הקיבוצים

קוביה לבנה, קוביה שחורה

על המתח שבין ה"גבוה" ל"נמוך", החוץ והפנים

במתחם האמנות ברחוב קלישר 5 והמרחב הציבורי שסביבו

שם האוצרת: אורלי רומן

תאריך ושעת פתיחה: 22.7.2010  בשעה 19.30

תאריך נעילה:

12.8.2010

האמנים המשתתפים:

,Ame 72 חלי מזראי, חניתה בירנבאום, יוחאי מטוס, יערה הררי, מיכל צדרבאום, מיקי ברדה, מרב שין בן-אלון, נאוה ט. ברזני, רונית סקופ, רועי מרדכי, רלי דה פריס, רענן חרל"פ, שירי דורון – פרלה, שירה ריכטר, שרון גלזברג

במתחם שברחוב קלישר 5, בין בית הספר לאמנות של סמינר הקיבוצים, למרכז לאמנות עכשווית, פאתי שוק הכרמל, נפגש המרחב האורבני עם המרחב האמנותי. הראשון, מההומים והססגוניים בעיר תל אביב, השני שמור ליודעי ח"ן. שני מרחבים ציבוריים המייצגים שני קצוות של קשת תרבותית שאפילו לא "מתכתבים" זה עם זה.

התערוכה "קוביה לבנה, קוביה שחורה" מציעה לראות ברחבות וברחובות העוטפים את מתחם "קלישר 5", מרחב ביניים המדבר בשתי שפות. שפת אדריכלות הנוף המתייחסת למרחבים הפתוחים ומבקשת לחבר בין אדם, מבנה וסביבה, ושפת האמנות העוסקת במקום ובמתח המתקיים בו. העבודות נוצרו במיוחד עבור התערוכה, והצבתן במרחב הציבורי, יוצרת חלל תצוגה חיצוני פתוח וזמין לדיירי השכונה ולהולכי רגל מזדמנים. האמנים,  הנענים לאתגר של חשיפת עבודותיהם לפגעי הזמן, הטבע, המקום והאדם מבקשים לשמש גשר בין שני המרחבים ועבודותיהם מרבדות את המרחב בערכים יצירתיים ותרבותיים המוסיפים משמעות לנוף האורבני.

מספר מיצגים מיוחדים יתקיימו בערב הפתיחה בלבד:

I Love Kalisher – יוחאי מטוס ומיכל צדרבאום בשיתוף עם סטודנטים מבית הספר לאמנות קלישר.

Photoshops-CommonArtmarket – עבודתן של יערה הררי, נאוה ט. ברזני ורונית סקופ,

מיצג במתכונת שוק בו תימכרנה עבודות צילום בגודל גלויה ב"מחירים ללא תחרות".

Speech Corner –עבודתה של חלי מזראווי. בין השעות 19.30-21.00 תעמוד ברחבת קלישר 5 בימת נואמים בה ידברו מומחים מדיסציפלינות שונות על נושאים של ידע, כוח ושלטון. הנאומים בני עשר דקות כל אחד, יתקיימו  ברצף במתכונת "הייד-פארק" . בין הדוברים : מיטל להבי – סגנית ראש העיר ותושבת השכונה, עוד' אביגדור פלדמן – משפט פלילי וזכויות אדם ושלומית ליר – חוקרת תרבות ופעילה פמיניסטית חברתית. עוד ידברו דר' עדנה פשר על  "ערי ידע", דר' עדי וולפסון ידון בידע ושיתוף הציבור, גיש עמית ידבר על גורל הספריות הפלסטיניות שנבזזו בידי המדינה, גלית וולנר על ידע וטכנולוגיה ועמרי גורן על חוסר ידע כהפעלה של כוח.

אין שעות פתיחה- פתוח, זמין ונגיש בכול שעות היום והלילה