צפו: נקודת מפגש – בין קהל לקהילה

הפאנל בהשתתפות שלושה אוצרים ממוסדות מובילים: הנדריק פולקרטס (מוזיאון סטדליק, אמסטרדם), ריאן אינוי (ניו מיוזיאום, ניו יורק) ואדם קליינמן (Witte de With, רוטרדם) יעסוק במגמות חדשות בעריכת תוכניות ואירועים ציבוריים.

כל אחד מהאוצרים פיתח מודלים יחודיים שכוללים אירועי אמנות במוזיאון, במרחב הציבורי, כמו גם שיתופי פעולה עם מוסדות בינלאומיים אחרים באמצעות בניית תוכנית מתמשכת אשר מטרתה לחשוף את הקהל למתרחש בעולם בזמן אמת. שלושת המשתתפים יציגו את עבודתם ולאחר מכן יתקיים דיון שתנחה אוצרת המרכז חן תמיר.
הנדריק פולקרטס אוצר את תוכנית האירועים במוזיאון הסטדליק באמסטרדם מאז 2010. פולקרטס למד תולדות האמנות באוניברסיטת אמסטרדם והתמחה באמנות עכשווית, פרקטיקות של תיאוריה פמיניסטית ושל אוצרות עכשווית. כאוצר התוכניות הציבוריות, פולקרטס אצר את התוכנית שהתקיימה בזמן שיפוצי המוזיאון בשנים 2010-2011 וטיפח שיתופי פעולה עם מגוון מוסדות תרבות אחרים באמסטרדם, שכללו בין היתר תערוכות בקנה מידה קטן, ראיונות פומביים, סימפוזיונים, הקרנות סרטים והופעות מוזיקליות. מאז הפתיחה המחודשת של הסטדליק ב-2012 ממשיך פולקרטס לעבוד עם אמנים וחוקרים בפיתוח שיח שעניינו קולנוע ומיצב. לפני שהחל את עבודתו בסטדליק עבד פולקרטס כאוצר שותף של תוכנית האוצרות ב-de Appel Art Centre באמסטרדם (2009 – 2011). הוא מפרסם תדיר בכתבי עת שונים ובפרסומים של מוזיאון הסטדליק.

ריאן אינוי הוא אוצר משנה במחלקה לחינוך ולתוכניות ציבוריות בניו מיוזיאום, ניו יורק. בעבודתו הוא מפיק ואוצר תוכנית שמתווכת בין קהל המוזיאון ובין פרקטיקות אמנותיות, אוצרותיות ומוסדיות מרחבי העולם. לאחרונה עבד עם יוג'ין ג'ו על הטריאנלה של הניו מוזיאום – “הבלתי-שליטים" (2012) שכללה תכנית לאורחים מתחומים שונים ומפגשים ציבוריים. אינוי, יחד עם איתן סוואן, היה אוצר שותף של “Museum as Hub”, סדרה שכוללת תערוכות, סדרות אירועים וקבוצת קריאה שחוקרת את הפוטנציאל העכשווית של כתבי עת "שחורים" שפורסמו בתחילת המאה ה-20. לפני הניו מיוזיאום עבד אינוי כאוצר משנה בגלריית REDCAT בלוס-אנג'לס, שם ארגן את התערוכה (Never Very Far Apart (2010 והפיק תוכניות שהות ותערוכות. בין היתר פרסם טקסטים על אברהם קרוויזלגס, סטפאני ג'מיסון, דייב מקנזי, תנועה ציבורית, גבולות בלתי-נראים ועוד.

אדם קליינמן הוא כותב ואוצר בWitte de With ברוטרדם. קודם לכן היה אוצר של התוכניות והאירועים של הדוקומנטה ה-13 בקאסל (2012) וכן היה אוצר ב-Lower Manhattan Cultural Council, שם יזם את תוכנית הפרשנות למדעי הרוח “Access Restricted”. קליינמן גם פיתח את LentSpace, מרכז לאירועי תרבות ששינה את פניו וייעודו של בלוק שלם במנהטן, שם אצר את התערוכות הבאות: Avenue of the Americas
(2010) ואת (Points & Lines (2009. קליינמן כותב תדיר במגזינים כגון אג'נדה, ארט-פורום, אי-פלקס, פריז ועוד.