פסטיבל צוללן

המרכז לאמנות עכשווית מארח את פסטיבל צוללן עם שלוש הופעות ייחודיות ב 13-16 בספטמבר.
פסטיבל צוללן מתמקד בריקוד עכשווי ומתרחש מידי שנה ברחבי תל אביב. הפסטיבל כולל מופעים של כוריאוגרפים ורקדנים מהארץ ומחו"ל לצד סדנאות ואירועי שיח.
במסגרת פסטיבל צוללן 2017, המרכז לאמנות עכשיווית מציג:
החומר של ההעדר: דיון באור ואמנות
יום רביעי ה-13.9  ב 20:30
יוצרים מתחומים שונים ידונו באור ובתאורה כמרכיבים וחומרים משמעותיים בתוך עבודתם. נחשוף כיצד האור מעבר לשלל מבעיו ואיכויותיו, הוא גם בעל תפקיד חשוב בכינון המנוע האסתטי של עבודת האמנות. בדיון נחשוב על האור דרך המתודולוגיות וההגיונות השונים שלו בשלל מדיומים, נבין כיצד אוגר בחובו הקשרים תרבותיים וכך מנסח באופן מתמיד את הממשות.
בין הדוברים: יסמין גודר, מיכל הלפמן, נעמה רוט, עומר שיזף
אוצרים: קבוצת on/off : 
עומר שיזף, נעמה בר-אור ומתן גולן
עומר שיזף, אמן ומעצב תאורה לבמה, עבד עם יוצרים רבים בארץ ובחו״ל בעיקר בתחום המחול והפרפורמנס ומלמד עיצוב תאורה במספר אקדמיות בארץ.
נעמה בר-אור, אמנית חוקרת צבע ואור, בוגרת המחלקה לאמנות בצלאל, חלק מג'ים — קבוצה בין תחומית הפועלת במרחב הציבורי.
מתן גולן, אמן ובוגר בצלאל אשר עבודתו משלבת וידאו, אור ופיסול. זוכה פרס פרסר בתחום הוידאו ארט לשנת 2015.

כניסה חופשית

חובת הלבבות: תורת הטרנספורמציה של החשיבה האבסטרקטית החדשה
יום חמישי ה-14.9 ב19:30, יום שישי ה15.9 ב12:00
פרפורמנס פופי-פילפוסופי שנערך שלוש שעות אשר מתמקד בפלירטוטים רגשיים, חושניים, מטא-פיזיים וגופניים עם המופשט. הגיע הרגע שהתפילה אל המופשט תתממש למשך זמן שיאפשר את הטרנספורמציה המיוחלת. התנועה לעבר ה'א-דימויי' נמצאת בחיפוש אחר המחשבה האבסטרקטית החדשה משנת 2012, ועכשיו ב'חובת הלבבות' היא מזמינה אתכם להתבוננות פנימית.
מאת: לילך ליבנה | בהשתתפות: מיה תמיר, סביון פישלוביץ', אפרת נבו, מורן סיון , שיר שטרנברג ולילך ליבנה | ליווי אמנותי וצילום: טל הרינג

לילך ליבנה
, אמנית העוסקת בקשר בין תנועה, כוריאוגרפיה, פילוסופיה ,ריפוי וקהילה. ליבנה חוקרת תמות הקשורות למגדר, דת, הפוליטיות של הדימוי והמופשט. היא יוצרת הופעות, הרצאות, מפגשים, ספרי תפילה, וידאו – כל אלו במטרה להגיע אל ה"א-דימוי".

משך המופע:
180 דק'
לינק לרכישת כרטיסים

Matter of Matters
יום שישי ה-15.9 ב22:00, יום שבת ה-16.9 ב20:00
אנדריוס מולוקס יוצר פרפורמנס אינטימי ואינטנסיבי. על הבמה, באופן אינטואיטיבי נע מחקירה לחקירה, בעוד שאוגר בגופו איכויות שונות שנחשפות בעת המפגש עם אובייקטים שונים. על ידי אימונים בזמן אמת מחפש דרכים לחשוף את התוצאה הפיזית המלאה שהיא החומר הגופני. בשבילו, סובייקט חי (פרפורמר) על הבמה הוא חומר עבודת יד, שפועל באמצעות מבנים תרבותיים ופיזיים בני-קיימה ומבוססים.

מאת: אנדריוס מולוקס | קונספט, וודיאו וביצוע: אנדריוס מולקוס | בתמיכת:  מכון ליטא לתרבות | צילום: ג'וליה נברסקטי

אנדריוס מולקוס נולד בקאונאס, ליטא. למד ארכיטקטורה ואמנות פלסטית, אך מוקד עניינו עבר ליחסים בין חלל והגוף הנע. למד מחול בפינלנד (North Karelia College), ותואר ראשון בכוריאוגרפיה בתכנית SNDO בבי״ס הגבוה לאמנות (AHK), אמסטרדם. כפרפורמר עבד עם יוצרות רבות, ביניהן: דבורה היי (2010), אן ליב יאנג (2011), פלורנטינה הולצינגר (2014), דוריס אוליך (2013-16), טינו סגל (2015-16), ולאה מורו (2017). בימים אלה הוא פועל באמסטרדם ובוילניוס ומופיע במקומות שונים בעולם, עבודתו הכוריאוגרפית מתעסקת ביחס התנועה לחפצים, ב-state of possession, חומרים שהופכים מופיעים ועל עצם העבודה שהיא פרפורמנס והמבעים האקספרסייבים שלה.

משך המופע: 60 דק'
לינק לרכישת כרטיסים