על ידע קולקטיבי

בעוד שהמושג ״ידע קולקטיבי״ אינו חדש — הוא אף יוחס לחיידקים ולבעלי חיים — הטכנולוגיות של היום, כולל אך לא רק האינטרנט, מאפשרות למספר עצום של אנשים ברחבי העולם לשתף פעולה וללמוד בדרכים חדשות. שלושה דוברים — אלון הסגל, גלית ולנר ועידו קינן — ידונו כיצד נוכל להבין את המושג הזה ולנצל את אפשרויותיו ההולכות וגדלות.

על הדוברים:

ב-20 השנים האחרונות, עידו קינן פעיל ברשת, כותב את הבלוג "חדר 404", מרצה ומסקר תרבות דיגיטלית במגוון כלי תקשורת מקוונים וגם לא.

ד״ר אלון הסגל הוא מרצה בכיר וראש תכנית ניהול התשתיות הטכנולוגיות במרכז ללימודים אקדמיים, מנהל המכון לחדשנות טכנולוגית, מנהל סטארט-אפים. הסגל בוחן את הקשר בין טכנולוגיה לחברה, והינו מומחה לחדשנות, ניהול ידע ומערכות מורכבות אדפטיביות, נושאים שבהם פרסם מאמרים רבים והרצה בכנסים.

ד”ר גלית ולנר מרצה במרכז האקדמי ויצו חיפה ובאוניברסיטת תל אביב. היא חוקרת טכנולוגיות דיגיטליות והשפעותיהן על אדם וסביבה. גלית פעילה בקבוצה הפוסט-פנומנולוגית, קבוצה בינלאומית העוסקת בפילוסופיה של טכנולוגיה. המחקרים שלה מתפרשים על קשת רחבה של נושאים – פילוסופיה של טכנולוגיה, היסטוריה של טכנולוגיה, קיימות תרבותית, לימודי חיות, חלוקת קשב, ועוד. היא פרסמה ספר בהוצאת לקסינגטון (2015) A Postphenomenoloical Analysis of Cell Phones ותרגמה לעברית את סיפרו של איידי “פוסטפנומנולוגיה וטכנומדע” (רסלינג, 2016). גלית כיהנה כסגן יו”ר ועדת “מידע לכל” של אונסקו ישראל וכחברת הנהלה ב-FTTH Council Europe, עמותה שמקדמת פריסת סיבים אופטיים לבתים באירופה.

יום שני 10 ביולי בשעה 19:00

לאירוע בפייסבוק