סנטיאגו סיירה: שמות ההרוגים במלחמה בסוריה

המרכז לאמנות עכשווית מציג מיצג חדש של סנטיאגו סיירה. שמות אלפי ההרוגים במלחמה בסוריה יוקאו במשך כתשעה ימים בערים שונים בעולם, בציר אשר ינוע ממזרח למערב, החל במרכז לאמנות עכשווית בתל אביב, דרך ה-Festwochen של וינה וגלריה ליסון בלונדון וכלה בביאנלה למיצג BP.17 בבואנוס איירס.

במרכז לאמנות עכשווית בתל אביב, יחל המיצג ביום א', ה-21 במאי 2017 בשעה 16:00 וימשך ברצף עד יום ג', ה23 במאי בשעה 16:00. הוא יועבר בשידור חי בשלמותו, מתחילתו ועד סופו, ברשתות החברתיות ובאתר האינטרנט של האמן.

הקהל מוזמן לצפות בפרפורמנס בלייב במרכז לאמנות עכשווית, אשר יהיה פתוח יום וליל לאורך 48 שעות המיצג.

על סנטיאגו סיירה

בשני העשורים האחרונים, סנטיאגו סיירה מבצע פעולות פרובוקטיביות ברחבי העולם. בהשפעת השפה הצורנית של תנועות האמנות המינימליסטית והמושגית של שנות ה-60 וה-70 של המאה שעברה, עבודתו של סיירה מתמודדת עם ההיררכיות השלטוניות והמעמדיות הפועלות בחברתנו ובהווייתנו היומיומית. סיירה קנה לו שם בפעולותיו, שבהן שכר אנשים מקופחים, חסרי זכויות ושוליים לבצע עבודות שחורות או חסרות טעם ולהניח שיבצעו בהם ובגופם מעשים שונים תמורת תשלום. עבודות כגון Persons paid to have a 30 cm line tattooed on them, Regina Street # 51, Mexico City, May 1998 (1998) או 8 people paid to remain inside cardboard boxes, G&T Building, Guatemala City, August 1999 (1999) מבליטות מצבים של ניצולם, בדידותם ודיכויים של פועלים במבנים קפיטליסטיים. באמצעות הפיכת אנשים למוצרי צריכה, סיירה גם מאיר סוגיות חברתיותפוליטיות עכשוויות תוך שהוא קורא תיגר על מנגנוניה הפנימיים של המציאות.