סופה של קורדובה

28.09.2006 - 17.11.2006
קורדובה היא קבוצת אמנים בין-תחומית, המשלבת בפעילותה עבודות מיצב, וידאו, ציור ושירה. הקבוצה הפיקה והציגה בעבר שני סרטים, כשכל אחד מהחברים נוטל חלק בכתיבה, בבימוי, בהפקה, בצילום ובמשחק. ב"קורדובה" חברים שישה אמנים – ללא משנה או אידיאולוגיה סדורה –  שמוצאים עניין ושפה משותפים, הנוהגים בעקביות לקחת חלק זה בעבודתו של זה – בסרטי וידיאו, הצגות תיאטרון, מיצבים או ערבי שירה.
בעולם האמנות הישראלי, שבו האמנים יוצרים כמעט ללא קונטקסט ודיאלוג ביניהם, קבוצת קורדובה היא ללא ספק תופעה ייחודית. אולם קורדובה אינה קבוצה במובן הפרוגרמטי של המילה – אלא יוזמה נטולת מניפסט של גלעד רטמן, שי-לי עוזיאל, רותי סלע וליאור ווטרמן, אשר סיימו את לימודי האמנות בבצלאל בשנים 2001-2002 ורצו, כדבריהם, "לעשות סרט ביחד" .לשם כך בקשו לשתף פעולה עם יהונתן לוי בעל רקע בתיאטרון ועם המשורר רומן באימבאיב.
בתערוכה זו לכל אמן עבודה או מספר עבודות משלו. בכולם ניכרת אסתטיקה ועניין דומה, סוג של "טראש פופ" ישראלי, הגואל את היומיומי – הנשגב והבנאלי כאחד. מאפיין זה ניכר בפיסול של ליאור ושי-לי, בהפקת ענק של גלעד ובסיטואציות היזומות של רותי. וכן למגזרות הנייר של יונתן והמכתבים הזועמים של רומן לחברי ממשלה ושרים.