נקודת מפגש: האוצר כאמן הבית


שלישי, 28.4 בשעה 19:00
כניסה: 10 ש”ח, חינם לידידי המרכז
הפאנל יערך באנגלית

ארטיס והמרכז לאמנות עכשווית שמחים להציג ערב שמציג שני מוסדות אמנות שונים אשר מציעים חופש יצירתי ומתפקדים כמודלים של אוצרות אינטימית. המוסדות ממוקמים במקסיקו סיטי ובפריז, שניהם תלויי מקום אך לא בהכרח מקומיים והם מציעים תוכנית אירועים ותערוכות יחודית ובינלאומית.
הצטרפו לכריס שארפ ולמארק אוליבר וואלר כשהם עונים על שאלות כגון האם מיקום פריפריאלי מאפשר אופקים חדשים של חופש יצירתי? האם מוסדות אמנות פרטיים מתחרים עם מוסדות שזוכים למימון ציבורי? כיצד אפשר לאזן בין דרישות בינלאומיות למשאביים וטעם מקומיים?
את הערב תנחה ג’ניפר קרסינסקי.

כריס שארפ ידבר על “לולו”: חלל עצמאי שממוקם במקסיקו סיטי שייסד יחד עם האמן מרטין סוטו קלימנט. התוכניה של לולו מתמקדת בהיכרות וקידום של אמנים בינלאומיים לקהלים חדשים במקסיקו ודרום אמריקה. בין היתר הציגו בלולו מעבודותיהם של ליסה אופנהים, נינה קאנל, סימון דיבור מאלר, ג’וכן למפרט, מייקל א. סמית’ ועוד.

מארק אוליבר וואלר ידבר על Chalet Soceity, פרויקט פריזאי שמטרתו לעודד נקודות מבט חדשות על מוסדות אמנות עכשווית. המבנה המודולרי מאפשר לפתח פורמטים שעובדים במגוון מדיומים, בדומה לתוכנת מחשב שיכולה לעבוד על כל חומרה. המוסד משמש כחלל “תודעה קולקטיבית” לאמנים, אוצרים, חוקרים, ושאר חובבי תרבות.

על הדוברים:
כריס שארפ הוא כותר ואוצר עצמאי שעובד במקסיקו סיטי, שם הוא מנהל את לולו. כמו כן הוא עורך שותף במזגזין קליידוסקופ וכותב למגזיני כגון Art Review וArt Agenda.

מארק אוליבר וואלר הוא אוצר, מבקר והיסטוריון אמנות. בין היתר היה המנהל של הפאלה דה טוקיו בפריס, של המכון השוויצרי ניו יורק ועוד. כמבקר פרסם וואלר במגוון רחב של קטלוגים, מגזינים ופרסומים אקדמאיים.

ג’ניפר קרסינסקי, שתנחה את הערב, כותבת על אמנות, וידיאו ופרפורמנס במגוון מגזינים כגון Art Forum, The Village Voice, Modern painters, Art in America, Bidoun, ועוד.

הפאנל הוא חלק מסדרת "נקודת מפגש", סדרת פאנלים שמופקת ע"י המרכז לאמנות עכשווית וארטיס, ארגון עצמאי ללא מטרות רווח שמקדם הבנה ומודעות בינלאומית לאמנות עכשווית מישראל. הדוברים לוקחים חלק בסיור המחקרי החצי-שנתי ה-14 של ארטיס.

Artis Logo NEW