נקודת מפגש: בין פרקטיקות

נקודת מפגש: בין פרקטיקות
שלישי, 29 באפריל, 19:00
כניסה: 10 ש"ח. חינם לידידי המרכז
הפאנל יערך באנגלית

ארטיס והמרכז לאמנות עכשווית שמחים להציג ערב שיעסוק בפרויקטים אוצרותיים ניסיוניים אשר מותחים את הגבולות של עצמם וזולגים אל עבר שדות פרקטיקה אחרים. שלושה אוצרים, נעמי בקווית' (המוזיאון לאמנות עכשווית שיקאגו), לוסיה סנרומן (אוצרת עצמאית, סן דייגו ומכסיקו) ופרם קרישנמורטי (אוצר ב- P!, ניו יורק) יספרו על האסטרטגיות שלהם בשילוב אמנות ועיצוב גרפי, פעילות קהילתית, עיצוב עירוני וקובעי מדיניות. לאחר ההרצאות יתקיים דיון שתנחה חן תמיר, אוצרת המרכז לאמנות עכשווית.

נעמי בקווית' תדון בתפקידה כנאמנה של פרויקט Laundromat (“כביסה בשירות עצמי”), פרויקט אמנות קהילתי שמנסה ליצור מיצבים במרחב הציבורי באזורים מוזנחים של ניו יורק. בשיחה איתה היא תבחן קווי שוני ודמיון בין ה Laundromat ובין פרויקטים בולטים של אמנות חברתית, כדי להצביע על מגמות חדשות באמנות שמבקשת להתערב ולהשפיע על קהילות ועל המרחב הציבורי.

לוסיה סנרומן תדבר על התערוכה "תרבות: אמנות ואדריכלות כמעצבי מדיניות" אותה אצרה ומוצגת כעת במוזיאון סנטה מוניקה. בתערוכה מוצגות עבודות של תשעה אמנים בינלאומיים ואדריכלים השואפים לשנות ולעצב מחדש מדיניות ציבורית באמצעים אסתטיים. התערוכה מדגישה פרויקטים משש ערים – אוקלנד, לוס אנג'לס, שיקאגו, מדלין, בוגוטה וריו דה לה פלטה – שמשתמשים בכוחה של אמנות וארכיטקטורה כדי להעלות מודעות ולשנות את החוקים שחלים על ערים ואזרחיהם.
פרם קרישמנורטי ידבר על תוכנית האירועים שאצר בP! – חלל תצוגה רב תחומי בצ'יינהטאון בניו יורק, שמתמקד בגישור בין עולם העיצוב ואוצרות. בשיחה שלו יתמקד קרישמנורטי בתערוכה הקבוצתית "התקרה חייבת להיות ירוקה". התערוכה גייסה רעיונות של אמונה ומזל והפכה אותם לאמצעי מתודי שקובע את הצורה והתוכן של התערוכה: אוצרי התערוכה נעזרו בשירותיו של מאסטר פנג שווי ובחרו את האמנים שהשתתפו על פי תאריכי הלידה שלהם, תוך שימוש באסטרולוגיה סינית. כמו כן העבודות בחלל אורגנו על פי עקרונות הפנג שווי על מנת ליצור חלל הרמוני.

אודות הדוברים
נעמי בקווית' היא אוצרת במוזיאון לאמנות עכשווית בשיקאגו. עבדה כאוצרת ב- סטודיו מוזיאום בהארלם, ניו יורק, שם ניהלה גם את תוכנית השהות. כמו-כן עבדה במרכז לאמנות עכשווית של אוניברסיטת פנסילבניה והייתה חוקרת עמיתה בתוכנית המחקר של מוזיאון הוויטני. בקווית' אצרה תערוכות גם ב- ICA בפילדלפיה, בחלל האמנים Cuchifritos בניו יורק ועוד. ב- 2008 זכתה בקווית' במלגת קרן וורהול לאמנות.

לוסיה סנדרומן היא אוצרת עצמאית וכותבת שנעה בין מקסיקו וסן דייגו. משנת 2006 ועד2011 עבדה כאוצרת-עמיתה במוזיאון לאמנות עכשווית בסן דייגו. ב- 2012 זכתה במלגת קרן וורהול לאוצרים, והשנה היא עתידה לאצור את הביאנלה של סנטה פה תחת הכותרת: SITElines.2014: Unsettled Landscapes

פרם קרישנמורטי הוא אוצר ומעצב שחי ועובד בניו יורק. כמייסד של הסטודיו המוערך Project Projects, שיתף קרישנמורטי פעולה עם לקוחות כגון ה- ICA בשיקאגו, מוזיאון הגוגנהיים, הביאנלה לעיצוב באיסטנבול, הביאנלה לעיצוב של הוויטני, ה- MoMA ועוד. כמו כן הוא מנהל ואוצר בP! – חלל רב תחומי בצ'יינטאון, ניו יורק. הוא עורך-שותף במגזין האמנות Paper Monument, ושותף בחבר המנהלים של המגזין Triple Canopy.