נועה צוק ואהד פישוף: עבודות

21.09.2019 - 07.12.2019

21 בספטמבר – 7 בדצמבר 2019
פתיחה: 21 בספטמבר בשעה 12:00 (צהריים)

המרכז לאמנות עכשווית, תל אביב, שמח להודיע על פתיחת תערוכה זוגית חדשה של נועה צוק ואהד פישוף. בעקבות יצירתם האייקונית "החדר השרוף", אשר הועלתה במרכז בבכורה בשנת 2016, הוזמנו צוק – רקדנית וכוריאוגרפית – ופישוף – אמן רב-תחומי העובד בתחומי הסאונד, המחול, המיצב והאמנות החזותית – להתארח במרכז בשנית בגלריה הרב-תכליתית ע"ש מארק שימל. שהותם בגלריה תוקדש ליצירת עבודה חדשה ייעודית לחלל זה, יצירה שתתבסס על המיזוג הרב-תחומי האופייני להם של מחול, סאונד ומיצג.

הפרקטיקה של צוק ופישוף ממוקמת היכן שהוא במרחב פנטסטי של בדיון אתנוגרפי וגובלת לעיתים באבסורד. לצד שכלולו של חזון אסתטי המבוסס, בראש ובראשונה, על התנועה האנושית, ניצבת בלב פרקטיקת שיתוף הפעולה שלהם האינטראקציה המורכבת בין הנראה והנשמע. האופן בו הם עובדים בתוך, מסביב וכנגד החוזה האודיו-ויזואלי, שואב את השראתו מטווח רחב של מסורות אורקוליות – סאונד ארט, קולנוע, בלט, מוזיקת פופ ופולקלור.

עבודת המחול החדשה היא החלק המרכזי בתערוכה, שמטרתה להציג היבטים שונים בפועלם של צוק ופישוף. התערוכה תכלול גם תוכנית של עבודות וידיאו מאחת עשרה השנים האחרונות, אשר תוקרן בגלריה הרב-תכליתית בזמנים שבהם לא תוצג בה עבודת המחול החדשה (שהופעות הבכורה שלה יתקיימו בנובמבר). בנוסף, צוק ופישוף יזמו סדרה של אירועים בהשתתפות מוזיקאים, אנשי אקדמיה ואמנים פלסטיים, הכוללת סדנאות, דיונים ומופעים. ללוח האירועים המלא לחצו כאן.

את התערוכה "נועה צוק ואהד פישוף: עבודות" אצר ניקולה טרצי בשיתוף פעולה הדוק עם האמנים. הפרויקט מתקיים בתמיכת מועצת הפיס לתרבות ואמנות, קרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות, תל אביב, ומשרד התרבות והספורט.

על האמנים

נועה צוק ואהד פישוף חיים ויוצרים בתל אביב, ועובדים יחד מאז שנת 2008. בין יצירותיהם לבמה ולמצלמה ניתן למצוא את "גן הדקות", ADR, הטרילוגיה Nothing, ו-One More Song. עבודותיהם נוצרו והוצגו בהזמנת להקות מחול, פסטיבלים ומוסדות אמנות בארצות הברית, שווייץ, סינגפור, גרמניה, נורבגיה, סקוטלנד, אנגליה, רוסיה ואיטליה. בשנתיים האחרונות  הציגו השניים בישראל ובעולם את עבודתם "החדר השרוף", המהווה שילוב בין סאונד ארט, פרפורמנס ומחול. העבודה נוצרה בהזמנת המרכז לאמנות עכשווית, תל אביב וה-n.b.k (Neuer Berliner Kunstverein) בשנת 2016. יצירתם האחרונה, Shutdown, נוצרה בהזמנת Wee Dance Company הגרמנית בשנת 2018. צוק ופישוף הם מורים בכירים של שפת התנועה גאגא.

דימוי: נועה צוק ואהד פישוף, Nothing, 2013–2012. וידיאו, 7:43 דקות.