נועה גלזר: שכבת מעבר

02.05.2019 - 29.06.2019

2 במאי – 29 ביוני 2019
פתיחה: 2 במאי, בשעה 20:00

המרכז לאמנות עכשווית תל אביב שמח להציג תערוכה חדשה: ״נועה גלזר: שכבת מעבר.״ יצירתה של נועה גלזר (ילידת 1981, חיפה; חיה ועובדת בתל אביב) מתמקדת בחפצים ובחומרים, שלעתים קרובות מתאבנים או נקרשים בסביבתם. האמנית מנתקת אותם מסביבתם הטבעית ומתערבת בהם במטרה להרחיב אותם אל מעבר לגבולותיהם. בתערוכת היחיד הראשונה שלה בחלל מוסדי, גלזר מציגה שלוש נקודות מבט על הפרקטיקה האמנותית שלה. נקודת המבט הראשונה באה לידי ביטוי באמצעות גוף עבודות חדש הכולל, בין היתר, ארבעה פסלים: שני אובייקטים מרוכבים עשויים לבד, המזכירים זה את זה ותלויים מהתקרה, ושני אובייקטים מקומטים ורכים עשויים מכותנה וצמר. נקודת המבט השנייה מתייחסת לעבודות קיימות שהאמנית עיבדה מחדש במיוחד לתערוכה זו. נקודת המבט השלישית נגלית במיצב המשלב משטחים אפורים ומרובעים עליהם האובייקטים מונחים ומשמשים כרקמת חיבור בינם לבין הרצפה.

כותרת התערוכה ״שכבת מעבר״ מקורה בתרגום חופשי לכותרת שלה באנגלית Level Loophole, נגזרת משיטה מקובלת בייצור שטיחי לולאות תעשייתיים – level loop carpets – ומתייחסת גם ל- loophole (פִרצה), מושג המוּחל על תחומים שונים, מאדריכלות ועד העלמות מס ומגדיר אפשרות בריחה, התחמקות, ערעור על קבוצה נתונה של כללים או מניפולציה שלהם.

התערוכה ״נועה גלזר: שכבת מעבר״ באוצרותו של ניקולה טרצי, נתמכת בידי המועצה הבינלאומית, משפחת ביברשטיין וקרן יהושע רבינוביץ לאמנויות תל אביב.

דימוי: נועה גלזר, רישום הכנה בתלת-מימד, 2019.