לנווט בלא נודע: פחדי ותענוגות הסחרחורת

הקרנות, הרצאות, שיחות ומיצגים
פרויקט של רות אנדרוולד + לאונרד גרונד, האקדמיה לאמנויות יפות, וינה
בשיתוף עם ויויאן אוסטרובסקי, רות גדיש וסרג'יו אדלשטיין, המרכז לאמנות עכשווית – תל אביב
23-21 במרס 2016

המרכז לאמנות עכשווית שמח להציג את "לנווט בלא נודע, פחדי ותענוגות הסחרחורת" – כנס בינתחומי בן שלושה ימים שיעסוק בהיבטים שונים של סחרחורת והזיה. הכנס הוא פרויקט מחקר אמנותי של האמנים האוסטרים רות אנדֶרוולד + לאונרד גרוֹנד אשר מבקשים לחקור כיצד מצבי סחרחורת, ערפול והזיה נעים בקצה טווח הידע שלנו, מיצרים השראה ומרחיבים את גבולות עולמנו כפי שאנו נוהגים לחשוב עליו.

תכנית האירועים בת שלושה ימים כוללת הרצאות, מיצגים והקרנות של אמנים, כותבים ומדענים מרחבי העולם (אוסטריה, שוויץ, ארה"ב, דנמרק, גרמניה, וישראל ועוד) שיציגו מגוון פרויקטים וגישות שונות, מתוך מחשבה שאת תופעת הסחרחורת אפשר להבין עד תום רק בשילוב של חשיבה וחוויה.

בין המשתתפים יעל ברתנא, שתקרין את סרטה החדש "פרדס" שמתעד מסע איוואסקה באמזוניה (הקרנת בכורה בארץ); פרופ' מתי מינץ, פסיכוביולוג אשר חוקר את הקשר בין שיווי משקל ובין מצבים רגשיים; שרלוטה הוג, אחת המוזיקאיות העכשוויות המוערכות בשוויץ אשר תציג בהופעת בכורה יצירה בשם "נדודי שינה – סחרחורת מעגלית" לקול ויולה ותכליל; האמנית קתרין יאס מלונדון תציג את סרטה "מגדלור"; ויויאן אוסטרובסקי תציג מיצב של דימויי ארכיון המוקרנים על מצעים או חפצים שונים – לעתים נעים, לעתים נייחים – בתקווה שיגרמו לצופים לאבד את חוש הכיוון ורבים אחרים.

UNKNOWN HE