ללקק את הלשון של עצמך: שלוש תערוכות קיץ


הפתיחה ביום ד', 16.7 בשעה 20:00.
בערב הפתיחה תתקיים הופעה חיה של להקת "אנרגיה חולנית"

הצטרפו לשיח גלריה עם האמנים ביום שני, 21.7 בשעה 19:00
לרשימה מלאה של אירועי יולי-אוגוסט לחצו כאן

המרכז לאמנות עכשווית שמח להציג תערוכת קיץ חדשה בשם "ללקק את הלשון של עצמך". בתערוכה יוצגו שלושה פרויקטים של האמנים הצעירים דוויל כהן, לוסיאנה קפלון ואריאל רייכמן. לכל אחד מהפרויקטים מקורות השראה ותחומי עניין שונים, אך הם חולקים גישה משעשעת ומלאת דמיון.

בעבודתו של דוויל כהןZero הצופים מנווטים דרך מבוך של מסכי נייר וצילומי זירוקס שמוביל להקרנת וידיאו המושפעת מדרמת המדע הבדיוני "תיקים באפילה". העבודה היא הרהור על יצירתו של עולם, בכיכובם של ידי גומי דביקות שמייצגות את כוחות הטבע, כדורגל שהוא ביצה, סרט מדידה ושעון חול שמייצגים זמן מרחב, ויציקות ג'לי עיסתיות.

לוסיאנה קפלון מציגה את העבודה גילדה – עבודת וידיאו חדשה שמתמקדת במהגרי עבודה דרום אמריקאיים שמנקים בתים ועסקים ישראליים למחייתם, כולל את המרכז לאמנות עכשווית. בפרוייקט הם יוצרים גילדה פיקטיבית שמעבר להיותה איגוד ומסגרת קהילתית, היא בעלת תכונות פסודו-דתיות, ולכן היא משמשת לא רק כמקור כוח אזרחי אלא גם רוחני. בוידיאו, המנקים מצולמים במהלך ביצוע טקסים מיסתוריים במקדש מאולתר וגם בסביבות מקום עבודתם – בתים ומשרדים, שם הם נראים רוקדים, מתפשטים, ולובשים את בגדיהם של המעסיקים שלהם. הפעולות הופכות את שגרת היום-יום המבודדת ומהשעממת להזדמנות לאסקפיזם ומשחק תפקידים דמיוני.

עבודתו של אריאל רייכמןAnd night they sleep, they do היא מיצב תלוי מקום שנע סביב הגברת הסאונד של עכברושים שנעים בתוך קירות הגלריה. בנוסף, יוצגו בחלל עבודות מיצב שמבצעות דקונסטרוקציה של קיר הגלריה תוך ניסיון לשבור את הגבול שבין פנים וחוץ ובאותה עת לבנות חלל המתקיים בתפר שבין השניים.

על האמנים:

דוויל כהן (נ. 1977 בפתח תקווה. חי ועובד בניו יורק). למד ב-KHB בברלין ובבארד קולג' בניו יורק. עבודותיו הוצגו ב-Disjecta, פורטלנד; במרג'ורי באריק מוזיאום, לאס וגאס; במוזיאון לאמנות מודרנית , סן פרנסיסקו; MoMA PS1, ניו יורק; גלריית מרלבורו, ניו יורק; גלרייה ברוורמן, תל אביב, גלריית לואיס ב. ג'יימס, ניו יורק ועוד. הוא הוזמן לשהות אמן בMPAC, ריסס ארטס, וקבוצת ווסטר בניו יורק.

אריאל רייכמן (נ. 1979 ביוהנסבורג. חי ועובד בתל אביב) למד ב-UDK בברלין ותואר שני באקדמיה לאמנות בצלצל. רייכמן הציג תערוכות יחיד בגלריה Waterside, לונדון; במוזיאון פתח תקווה לאמנות; בגלריה PSM ברלין וב Frieze New York. בין היתר השתתף בתערוכות קבוצתיות במניפסטה 8 בספרד; במוזיאון חיפה; ב-Neuer Berliner Kunstverein, ברלין; במוזיאון לאמנות מודרנית במוסקבה וב -ZKM קרלסרוהה, גרמניה.

לוסיאנה קפלון (נ. 1981 בארגנטינה. חיה ועובדת בתל אביב) בוגרת התוכנית ללימודי המשך של המדרשה לאמנות מכללת בית ברל. זוכת מלגת אמן בקהילה מטעם משרד התרבות והספורט 2013-2014 במסגרתה עובדת עם מבקשי מקלט ומהגרי עבודה. הציגה בין היתר במוזיאון תל אביב, מוזיאון בת ים, גלריה מנשר, בגלריה שולמית בלוס אנג'לס ועוד. קפלון היתה חברה בקבוצת "תנועה ציבורית".

אוצרת: חן תמיר

התערוכה תינעל ב-6 בספטמבר 2014

summer-show1