לורן מונטרון: רפליקה

07.06.2018 - 01.09.2018


סיור בתערוכה עם האמן: יום חמישי, 7 ביוני, בשעה 19:00
פתיחה: יום חמישי, 7 ביוני, בשעה 20:00

המרכז לאמנות עכשווית, תל אביב, שמח להודיע על פתיחת תערוכת היחיד של האמן הצרפתי לורן מונטרון (יליד 1972, ורמייה-סיר-אוורה, צרפת; חי ועובד בפריס). זוהי תערוכת היחיד הראשונה של מונטרון בישראל והיא תוצג בקומת הקרקע ובאודיטוריום של המרכז.

לורן מונטרון הוא אמן רב-תחומי העובד בטווח שמקולנוע, צילום, מיצב, סאונד ואובייקטים. עבודתו ספוגה בהיסטוריה העכשווית של אמצעי התקשורת ובוחנת את הכלים המעצבים את ייצוגינו תוך כדי התמקדות מיוחדת במורשת הקולנועית. באמצעות חשיפת היסוד הבלתי רציונלי הכרוך לעתים באמונה בטכניקות חדשות, מזכירות לנו עבודותיו כי בעוד שהטכנולוגיה ממציאה לנו אמצעים חדשים לקליטת המציאות ולייצוגה, היא לא בהכרח מקרבת אותנו לאמת, מאחר שהיא גם מעוררת תהיות באשר לפרדוקסים המתלווים למודעותנו למודרניות.

בתערוכת היחיד שלו במרכז לאמנות עכשווית, לורן מונטרון יציג סדרה של עבודות קיימות, עבודה חדשה שנהגתה במיוחד עבור החלל של קומת הקרקע במרכז וסרט חדש שהוזמן לתערוכה זו ויוקרן באודיטוריום. בין העבודות הקיימות, תכלול התערוכה את Train de cerfs-volants Saconney [שורת עפיפוני סקוניי] (2016), מיצב גדול של עפיפונים מן הסוג ששימש לצילומי אוויר במלחמת העולם ה-I, ואת SALT [מלח] (2018), עבודת פינה ספציפית למקום הכוללת מלח מים המלח, שתוצג בחלק הצפון-מזרחי של חלל הגלריה. העבודה שנהגתה עבור המרכז תורכב מהקרנת שקופיות, שבמהלכה בכל פעם שצופה יתקרב או תתקרב למקרן האור ידעך והדימוי יעלם.

התערוכה ״לורן מונטרון: רפליקה״ היא פרי יוזמתו של המנהל המייסד של המרכז, סרג'יו אדלשטיין, ויאצור אותה מנהלו העכשווי, ניקולה טרצי. התערוכה היא חלק מעונת התרבות צרפת-ישראל והפקתה נעשתה בתמיכת המכון הצרפתי, ישראלמשרד החוץ הישראליקרן משפחת אוסטרובסקי; סוזנה פריני; קרן פלורייל; מוניטור, רומאגלריה אן-שרה בנישוּ, פריס; פיליפ כהן; וררי סן-ז'וסט, סן-גובן, צרפת וארטפורט.

למידע נוסף על הפרקטיקה של מונטרון ולקריאת מאמר מאת מייק ספרלינגר, פרופסור באקדמיה הלאומית לאמנויות של אוסלו, שהוזמן על ידי TextWork, פלטפורמת העריכה של קרן ריקאר, פריז, לחצו כאן.

צילום: אייל אגיבייב