ימי שני במרכז – פברואר

כל ההרצאות מתקיימות בשיתוף עם החוג לאמנות והתוכנית הבינלאומית ללימודי אוצרות של סמינר הקיבוצים בקלישר

על הסף – ג'ולי בייקון וג'יימס גוארץ

יום שני 21.2 בשעה 20:00

ההרצאה תעסוק בתהליך יצירת האמנות המשותפת של בייקון ושל גוארץ. עבודתם מבוססת על נושא הזמן, הארעיות, והמקום, ועוסקת בין היתר במוטיבים מיתולוגיים, בפילוסופיה ובהידרולוגיה. עבודתם הנוכחית חוקרת את המשמעות הפואטית של גאוגרפיית המיים בקונטקסט הישראלי. בעבר בייקון וגוארץ יצרו עבודת אינסטליישן עצומת ממדים במבנה של גשר, ועבודה החובקת ארבעה נקודות קו המשווה.

ג'ולי בייקון – אמנית, מחברת ואוצרת. בשנת 2007 בייקון השלימה את מחקר הדוקטורט שלה בפוליטיקה ופואטיקה בתחומי המוזיאון והארכיון במכון הטכנולוגי לעיצוב, בלפסט. ערכה שלוש אנתולוגיות בנושא חברה, הסטוריה ופילוסופיה וההבטים ביצירת האמנות העכשווית.עבודות האמנות של בייקון, המייצגים, המאמרים והאוצרות מציעות מהלך ביקורתי פואטי תוך שימוש בשפה על מנת לחשוף את היחס בין הדינמיקה הפנימית והשטח החיצוני.

ג'יימס גוארץ – אמן אוסטרלי, שפיתח שיטה אותה הוא מכנה 'הרחבת חוויית הציור' המשלבת בין ציור באמצעים מסורתיים, ובין אור, צליל, צילום, פיסול בתנועה ווידיאו. גוארץ עובד במגוון רחב של אתרים; מהנמל והמדבר באוסטרליה, ועד לרובע התרבות בסין. המוטיב המרכזי בעבודותיו עוסק בדינמיקה של המים, דרכם הוא בודק את הסביבה והאדם כמערכות מחזוריות נפרדות.

רב – שיח

תמימות. אליטיזם

יום שני 28.2 בשעה 20:00

התערוכה "תמימות. אליטיזם", המוצגת בימים אלו בגלריה הלימודית במרכז לאמנות עכשוית, עוסקת במהלך בו מועתקת יצירה קנונית מתוך אוסף קיים, לתצוגה זמנית בליבו של המרכז המסחרי בשכונת ג'סי כהן בחולון, המתויגת כשכונת מצוקה.

במסגרת התערוכה יתקיים רב־שיח הפתוח לקהל הרחב, שמטרתו להמשיך את הדיון והשאלות שמעלה התערוכה כמו גם לאפשר דיון ציבורי על הצדדים המעשיים הכרוכים במימוש הפרויקט מנקודת המבט של הצדדים המעורבים – מוזיאון, עירייה, שכונה.

בין המשתתפים בשיח:

רפי וזאנה -עוזר מנכ"ל עירית חולון לענייני תרבות ואמנות

יוסי זיידה – מנהל מרכז קהילתי "לזרוס" בשכונת ג'סי-כהן

מירה לפידות – עוזרת לאוצרת ראשית לאמנויות, מוזיאון ישראל

מעין שלף – אוצרת במרכז לאמנות עכשווית, תל אביב- יפו

אייל דנון – מנהל המרכז לאמנות דיגיטלית, חולון

וצוות אוצרות התערוכה: צופיה בארי ליפשיץ, ליאורה בלפורד, גילי זיידמן, דינה יקרסון, רות עמידרור, נעמי פארן,דרורית צ'צ'יק, כילי קורן.

כניסה 10 ש"ח

לחברי אגודת הידידים של המרכז לאמנות עכשווית הכניסה ללא תשלום