ימי שני במרכז – מרץ

כל ההרצאות מתקיימות בשיתוף עם החוג לאמנות והתוכנית הבינלאומית ללימודי אוצרות של סמינר הקיבוצים בקלישר

GO 2 – תמר גטר

יום שני 7.3 בשעה 20:00

בפגישה עם הקהל יוקרן סרט המוקדש לשתי הצבות ציור מתוך התערוכה 2 GO, אשר נערכה במוזיאון תל-אביב לאמנות, במחצית 2010. הסרט מראה את העבודות עצמן, בחלל המוזיאון, ומציג בהרחבה את אופני העבודה עליהן. כמו כן תוקרן עבודת הוידיאו "לונג ג'ון סילבר" ביחד עם פריסת הצבת הציור בשם זה, אשר בוצעה בגלריה דביר ב-2006. בתום ההקרנות תערך הרצאה שתעסוק בעבודות אלה והקשרן עם תפיסת האמנות של תמר גטר.

ניתן יהיה לרכוש את קטלוג התערוכה וכן ספר-אמן.

תנועה ציבורית – עומר קריגר

יום שני 14.3 בשעה 20:00

ארבע שנים מאז שנוסדה ממשיכה תנועה ציבורית להרחיב את אפשרויות הפעולה ואת תחום המאבק בישראל ובעולם. ב-2010 פעלה תנועה ציבורית לעיצוב-מחדש של מדינות, מוסדות, אירועים פוליטיים והתנהגויות ציבוריות. מנהיגי תנועה ציבורית יחד עם חברי התנועה ומשת"פים יציגו תיעוד ויתארו פעולות לא-מתועדות של תנועה ציבורית מהשנה האחרונה, שהתקיימו במרחבים ציבוריים בישראל ובמדינות אחרות.

תנועה ציבורית היא גוף מחקר ופעולה עצמאי שנוסד ב2006 על ידי עומר קריגר ודנה יהלומי. תנועה ציבורית מתעניינת באפשרויות הפוליטיות והאסתטיות הטמונות בקבוצת אנשים הפועלת יחד, מייצרת הפגנות נוכחות, מפגני כח וטקסים, פועלת במרחבים ציבוריים ובמוסדות ציבור בישראל ומחוצה לה. ב-‪2011 תקיים התנועה פעולות בישראל, פלסטין, ארצות הברית, גרמניה, שווייץ, אוסטריה ושוודיה.

חשמל וצלילים – אסף תלמודי

יום שני 21.3 בשעה 20:00

משנות הארבעים מוסיקה אלקטרונית השפיעה בצורה עמוקה על מלחינים ואמנים ושינתה את התחום לחלוטין- מטייפ הסלילים האנלוגי ועד תוכנות המוסיקה המתוחכמות של היום. אסף תלמודי ירצה על הנושא וידגים דרך עבודותיו האחרונות  שמשתמשות ברובוטיקה ובתכנות אלגוריתמי.

סיפור כיסוי – ניר עברון

יום שני 28.3 בשעה 20:00

עברון יציג את הפרוייקט בהקשר של עבודותיו מהשנים האחרונות ויערוך דיון עם אורחים ומוזמנים.

עבודת הוידאו החדשה "Cover Version" של ניר עברון מתבססת על 'סיפור הצ"ג' – סיפור התאבדותן של 93 מורות ותלמידות הסמינר לבנות 'בית יעקב' בגטו קרקוב ב 1942. הארוע נחשף לראשונה בכתבה בניו-יורק טיימס ב 1943 ובה נכללו קטעים ממכתב התאבדות של חיה פלדמאן, מורה בסמינר המתארת את הנסיבות שהובילו לאקט ההתאבדות הקולקטיבי. 'סיפור הצ"ג' שימש כדוגמא ומופת של גבורה והקרבה נשית וזכה להנצחה בשירים ומאמרים ואף בקריאת 7 רחובות על שמן של "ה-93". מחקרים נרחבים שנערכו בשנים שלאחר הארוע הובילו את חוקרי "יד ושם" לפקפק באמינות המכתב ולקבוע כי "אין שום יסוד לכל הסיפור הזה". בעבודת הוידאו "Cover Version" בחר עברון להזמין 4 מכתבי התאבדות חדשים מסופרים וסופרות ישראליים עכשוויים. הטקסטים מוקראים/משוחקים על ידי 5 שחקניות ישראליות צעירות באולפן הקלטות כשבמסך נוסף מופיעים הרחובות הקרויים על שמן. בעבודה, בוחן עברון את מעמד העד והתעודה ההיסטורית מול אלמנטיים ספרותיים-בדיוניים, תוך שהוא מעמת בין עבר וההוה, תיאטרון ווידאו, עובדות ונראטיבים באופן מטריד ומתעתע. "Cover Version" מבקשת להצטרף אל 'תיק הצ"ג', כלומר לתרום מסמך חדש לארכיון ההיסטורי-תרבותי שבו שמורים הייצוגים ההיסטוריים והספרותיים (אם אפשר להבדיל ביניהם) של אותו האירוע, אותו הסיפור.

ניר עברון – הוא צלם ואמן וידאו, בוגר המחלקה לצילום בבצלאל והתואר השני באמנות ומדיה בסלייד סקול בלונדון. עברון מלמד במחלקה לצילום בבצלאל ובמסלול לוידאו במדרשה בבית ברל. הציג בביאנלה השישית לאמנות בברלין, בגלריות ומוזיאונים בפולין, אנגליה, ספרד, גרמניה, ארה"ב וישראל. עבודותיו השתתפו בפסטיבלים בארץ ובעולם. הציג בתערוכות יחיד במוזיאון הרצליה, סדנאות האמנים בתל אביב ובביאנלה השניה לאמנות בהרצליה. כרגע עובד לקראת תערוכת יחיד במרכז לאמנות עכשווית בתל אביב. זכה בפרס גבעון, פרס האמן הצעיר ובמלגות הפקה של קרן יהושע רבינוביץ' והמרכז לאמנות עכשווית.

כניסה 10 ש"ח

לחברי אגודת הידידים של המרכז לאמנות עכשווית הכניסה ללא תשלום