הקרנת עבודות וידיאו חד ערוציות של גרי היל – ערב ראשון

בתוכנית, אחת מתוך שתיים, תוקרנה עבודות וידיאו משנות ה-80 ועד היום. מדובר בהזדמנות נדירה לצפות בגוף עבודות מגוון של אמן וידיאו מרכזי.

כניסה: 10 ש"ח

תוכניית הערב:

Around & About, 1980, 4:45 min

"העבודה נולדה מתוך השאלה 'מה אם?' מה אם אחתוך דימוי סטילס לכל הברה של טקסט מצולם?" בעבודה מופיעים תצלומי משרד שמשתנים בעקבות כל הברה בטקסט. העריכה של הטקסט והדימוי יחד יוצרת מקצב חדש שקושר בין השניים, הטקסט האינטואיטיבי שפונה אל אחר מדומיין ודימויי המשרד שנטענים במשמעות חדשה.

Happenstance (part one of many parts), 1982-83, 6:30 min

בעבודה בוחן היל את הקשר בין דימוי וצליל באמצעות ריבוע, משולש ועיגול בשחור לבן. הצורות מורכבות ממילים ולכל צורה יש צליל שקשור אליה – תוף בס לריבוע, מצילה לעיגול וצליל מיתר חד למשולש. הטקסט עוסק בארעיות של מה שנראה לנו "טבעי" בשפה, המילים והצלילים הולכים ומסתבכים כך שהם הופכים לכוריאוגרפיה של צורות שמורכבות ממילים. 

.Incidence of Catastrophe, 1987-88, 43:51 min

הווידיאו הוא גרסא לנובלה של מוריס בלנשו "Thomas the Obscure". הדמות הראשית בנובלה היא הקורא (שעשוי להיות גם בלאנשו עצמו). תומאס משוחק על-ידי היל, והעבודה הופכת לייצוג חזותי רב התייחסויות לספרו של בלאנשו, הן כסיפור בדיוני והן כאובייקט פיזי – טקסט שמודפס על נייר.

.Site Recite (a prologue), 1989, 4:00 min

בעבודה, מצלמה על מסילה (דולי) מצלמת שלושה עשרה שוטים של שולחן שמונחים עליו אובייקטים שונים: עצמות, גולגולת, פרפרים, אגוזים ועוד. האובייקטים יכולים להיות משוייכים לדברים שנמצאו באקראיות בטיול ביער אך גם להיסטוריה של ציורי טבע דומם וואניטס. השוטים מצולמים בעומק שדה נמוך ונקודת הפוקוס משתנה תדיר, כך שהיא מאפשרת הצצה חטופה על כל אובייקט ומרחיבה את האופן בו ניתן להסתכל על מצב נתון על-ידי יצירת נקודות מבט שונות. 

.Goats and Sheep, 1995/2001,11:50 min

בעבודה מתקיימות בו זמנית שתי נקודות מבט של אדם ששר: הזרועות שלו בפריים אחד והעורף שלו בפריים אחר. היל הקליט מחדש את עצמו שר את השיר וסנכרן את עצמו עם הסאונד המקורי של הווידיאו. כמו כן, הרמקול הימני נמצא בדיליי של שניה אחרי הרמקול השמאלי, כך שנוצר חדר מראות שמעוות את הטקסט ומהדהד את עצמו שוב ושוב.

.Blind Spot, 2003,12:27 min

בעבודה "נקודה עיוורת" מתגלה פורטרט חי על-ידי יצירת מערכת יחסים מתמשכת בין האמן המצלם לבין אדם ברחוב, בשכונה אלג'יראית קטנה במרסיי שבצרפתכאשר המצלמה עושה זום באיטיות הדימוי נקטע בידי הפרעות והפסקות המתארכות יותר ויותר כך שהדימוי מואט והופך כמעט לדימוי סטילס.

אנגלית, ללא תרגום