הביאנלה לוידיאו יצירתי – YouTube Play

המרכז לאמנות עכשווית תל אביב גאה לקחת חלק בשיתוף פעולה ייחודי של מוזיאון גוגנהיים ויוטיוב, בחיפוש עבודת הווידיאו האינטרנטית הטובה ביותר בעולם:

YouTube Play – בינאלה של וידיאו יצירתי

YouTube Play– בינאלה של וידיאו יצירתי, הוא פרויקט שמטרתו לגלות ולחשוף את הכישרונות הייחודיים והטובים ביותר שיוצרים בתחום המתרחב של וידיאו ברשת. הפרויקט, שפותח על ידי יוטיוב ומוזיאון גוגנהיים לאמנות בניו יורק בשיתוף HP, מקווה למשוך עבודות וידיאו חדשניות, מקוריות ומפתיעות מרחבי העולם, ללא הגבלה של ז'אנר, טכניקה, רקע או תקציב. יוזמת אינטרנט גלובלית זו אינה מחפשת את העכשווי, אלא את הדבר הבא.

על YouTube Play

בשני העשורים האחרונים, נוצר שינוי מהותי בתרבות הויזואלית. התמונה הנעה נספגה אל תוך הפרקטיקה של האמנות העכשווית, וכיום אנו עדים לכוח שיש לאינטרנט לזרז ולקדם צורות חדשות של אמנות דיגיטלית, הכוללות וידיאו אונליין. כיוון שהוידיאו זמין כיום לכולם לצפייה או ליצירה, כמעט בכול מקום ובכול זמן, בין עם באמצעות טלפונים סלולריים, מצלמות דיגיטליות או מחשבים, הוא נעשה המדיום המועדף על אמנים בתחילת דרכם. פרויקט זה מנסה להגיע לקהל הרחב ביותר האפשרי, להזמין כל אחד ואחד להגיש וידיאו, ולאתר כישרונות ייחודיים בתחום המדיה הדיגטלית, על מנת ליצור אסופה פורצת דרך וחדשנית של עבודות וידיאו שנוצרו והופצו באינטרנט במהלך השנתיים האחרונות.

איך משתתפים?

אתם מוזמנים להגיש עבודות וידיאו קיימות שנוצרו בשנתיים האחרונות, או חדשות שעשיתם במיוחד, עד ה-31 ליולי, ב- youtube.com/play. ההגשות יכולות לכלול כל סוג של וידיאו יצירתי: עלילתי או לא- עלילתי, אנימציה, דוקומנטרי, קליפים וכל צורה חדשה שעולה בדעתכם.

לאחר שתקופת ההגשה תסתיים, מוזיאון גוגנהיים יבחר עד 200 עבודות וידיאו שיועלו לצפייה ברשת בyoutube.com/play. מתוך עבודות אלה, עד 20 עבודות יבחרו בידי צוות שופטים מומחה שיורכב מאמנים, קולנוענים, מעצבים גראפיים, ומוזיקאים. העבודות הנבחרות תוצגנה במוזיאון גוגנהיים בניו יורק באירוע מיוחד ב-21 באוקטובר, 2010, ולצפיית הקהל הרחב ב-22-24 באוקטובר, ובמקביל הן תוצגנה גם במוזיאוני גוגנהיים ברלין, בילבאו וונציה.