גרי היל

22.11.2012 - 29.01.2013

פתיחה: יום חמישי 22.11.12 בשעה 20:00

תצוגה מקדימה לידידי המרכז תתקיים בשעה 19:00

משקאות בפתיחה בחסות בירה מכבי

 

** בימי שלישי 11.12.12 ו– 8.1.13 בשעה 19:00 יוקרנו שתי עבודות  וידיאו חד ערוציות של גרי היל באודיטוריום של המרכז לאמנות עכשווית

המרכז לאמנות עכשווית גאה להציג לראשונה בישראל תערוכת יחיד של חלוץ הווידיאו ארט, גרי היל.

גרי היל (נולד בקליפורניה בשנת 1951) נמנה עם ראשוני האמנים אשר בתחילת שנות ה-70 החלו לעבוד עם הווידיאו כמדיום אמנותי. עבודותיו הוצגו ברחבי העולם ובתערוכות יחיד במוזיאונים מרכזיים, ביניהם המוזיאון לאמנות עכשווית, סן פרנסיסקו; מרכז פומפידו, פריז;מוזיאון גוגנהיים בניו יורק;המוזיאון לאמנות עכשווית בברצלונה;המוזיאון לאמנות עכשווית בבזל;בביאנלה לאמנות בוונציה ועוד.

מתחילת דרכו הבין היל את הפוטנציאל הטמון במדיום הווידיאו, לא רק כאמצעי ביקורת על הטלוויזיה והקולנוע, אלא ככלי לחקר סוגיות פילוסופיות כגון ההבדלים בין התפיסה הוויזואלית והשמיעתית ובין שני אלה לגופני ולגשמי. מחקר זה הביא אותו במהרה לפתח את ההיבטים הפילוסופיים של הווידיאו ובעיקר את מדיום המיצב (video installation).

בתערוכה, אשר תתקיים במרכז לאמנות עכשווית, יוצגו 4 ממיצבי הווידיאו החשובים של היל מתקופות שונות:

Viewer (הצופה)משנת 1995 היא עבודה המעמידה את הצופה במסדרון ארוך, מול שורה של פועלים מקסיקאים, ויוצרת קשר עין אינטנסיבי הגורם לצופה אשליה של מגע פיזי ממשי.

Wall Piece (עבודת קיר) משנת 2000, הינה עבודה קלאסית של היל בה נראה האמן כשהוא מנסה לדקלם טקסט בזמן שניתקע שוב ושוב בקיר שלפניו.

Remembering Paralinguay (זיכרון קדם שפה)  משנת 2000 הוא מיצב וידיאו בערוץ אחד ובו נראית אישה המתקרבת אל הצופה ומתחילה להוציא קולות וצלילים אשר נעים בין שירה לשפה קדמונית או חייתית.

בעבודה חדשה מהשנה האחרונה Depth Charge היל יוצר סביבה אישית וביזארית בה מופיעה דמותו על חמישה מסכים שמונחים על הרצפה, כשהוא תחת השפעתו של טריפ אל אס די. על הקיר מעל ההתרחשות זו מופיעה הקרנה של ביל פריסל (Bill Frisell) – גיטריסט הג'ז הנודע, במעין עיוות אלקטרוני הנותן את התחושה שהמוסיקאי שומר על האמן הפגיע והחשוף.התערוכה תלווה בקטלוג ובו ראיון עם גרי היל שערך עמו סרג'יו אדלשיין, אוצר התערוכה.

התערוכה תינעל ב-29.1.13