הזוכים

הזוכים 2013:

דני גל – Journey on foot in the wilderness of the forty years wandering
אורי גרשט – "מי שצוחק ראשון"
שאשא דותן – "תיירת בארצי שלי"
תמר הירשפלד – "ונוס ביבשה השחורה"
מיכל הלפמן – "%"
מלכי טסלר – "המטפלת"
שחר פרדי כסלו – "הטבע מכין אוכל"
אורי כרמלי – "פרויקט איקרוס" (שם זמני)
רותי סלע – El Yuma
סקנדר קובטי – TTV

הזוכים 2012:

נורית אביב – "בשורות"
נדב בן-נון
– "הגרמני הרך"
גיא בן-נר
– "ללא כותרת" (שם זמני)
יסמין דיוויס
– "Still" (שם זמני)
אפרת ויטל
– "Daughter of the Confederacy"
ציון אברהם חזן
– "כוונת" (שם זמני)
מאיר טאטי
– "שאראשקה"
אמיר יציב
– " אמונות טפלות אצל יונים"
עידו מיכאלי
– "שטיח בנק הפועלים"
טלי קרן
– "עקבות"
גלעד רטמן
– סרטו החדש של רטמן שיופק במיוחד עבור הביתן הישראלי בביאנלה בוונציה 2013

 

הלקטורים:

דר' תמר ברגר –  מרצה ללימודי תרבות במכללת ספיר, האקדמיה לאמנות בצלאל ואוניברסיטת באר שבע
בועז ארד
–  אמן וידיאו ומורה בכיר במדרשה לאמנות בבית ברל ובאקדמיה לאמנות "בצלאל".
איל דנון
– אוצר ומנהל המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון ומורה במדרשה לאמנות, בית ברל
סרג'יו אדלשטיין
– יו"ר הוועדה ומנהל המרכז לאמנות עכשווית

2011 הזוכים:

  1. גלעד רטמן – "רוק כבד רומני"
  2. קרן רוסו – "אקסטנשטיינה"
  3. דניאל מן – "איש הציפורים"
  4. שחר מרקוס – The Curator
  5. תום פניני – "בלדה לכפיל הרומנטי"
  6. נורית שרת – "ארצי הלכה ממני"
  7. יעל גזית – "בעל בית",
  8. טליה לינק – "מכשפה סימולציה"
  9. אהד פישוף – "Hoon 3: The Stone Mouse"
  10. ניר עברון – Fabric

לקטורים: גיא בן נר (אמן), הדס מאור (אוצרת), אילן מושינזון (מורה בכיר בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב, לשעבר ראש מסלול הקולנוע הניסיוני בקרן רבינוביץ' לאומנויות), סרג'יו אדלשטיין (יו"ר הועדה ומנהל המרכז לאמנות עכשווית)

2010

שמות הזוכים:

ניר עברון – Free Moment

זהר אלפנט – כביש שש

מיכל ואורי קרנות – גיגית

אלהם רוקני – יוסף אבאד

רותי סלע – ספרד 2000

שי רטנר – טוב למות

חלי מזראי – זה היה שם

רופינה לין – ללא שם

אילת בן-דור – Adventures of Farting Bitch

מירי נשרי – 90% לחות

ליאורה בלפורד – מה אתם חושבים עלי (באמת)?

דור גז – Watermelon Under the Bed

לקטורים: רותי דירקטור (מבקרת אמנות, מרצה לאמנות ואוצרת), בן הגרי (אמן, ראש תחום וידאו-ארט במדרשה, מכללת בית ברל), אבי מוגרבי (במאי קולנוע, אמן וידיאו-ארט, מורה לקולנוע בביה'ס ע'ש סם שפיגל ומורה לווידיאו ארט בבצלאל – אקדמיה לאמנות ועיצוב) וסרג'יו אדלשטיין (יו"ר הוועדה ומנהל המרכז לאמנות עכשווית).

2009

שמות הזוכים:

מירי סגל – שבב גוגל

בן הגרי – Invert

יעל ברתנא – נכי מלחמה

דנה לוי – לאחר מכן

נירה פרג- שמור בחיים

אמיר יציב – Groupa IDF

שחר(פרדי)כסלו – המוח

דניאל מן- יומנים עתידיים

מאיר טאטי – The Kaboom ! process

מור ארקדיר ורונה פרי – חיפה אודסה רייזען שווסטער

אורלי הדרי – לא בן אדם

אירית בצרי -Ofset

לקטורים: מעין שלף (אוצרת המרכז לאמנות), ניר עברון (אמן ומורה לצילום ווידאו בבצלאל), חן שינברג (אמן וקולנוען, מרצה באוניברסיטת תל אביב במנשר ובסמינר הקיבוצים), סרג'יו אדלשטיין (יו"ר הוועדה ומנהל המרכז לאמנות עכשווית)

2008

שמות הזוכים:

גלעד רטמן – פרויקט 588

שרון פז – Is this a Good Day to Start a War

שאול צמח – סיפור ממסר

אפי ואמיר – אפיפניה בחופשה

ניר עברון – שבע קשתות

לאה מאואס ודייגו רוטמן  – Salamanca – מערב ומזרח-סרט תרגום

מורן עובדיה – לא נקבע עדיין שם

רונה יפמן – 'מרת א. בוק

לקטורים: תמי כץ-פרימן (אוצרת ראשית של מוזיאון חיפה לאמנות), אילן מושנזון (מורה בכיר בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב, לשעבר ראש מסלול הקולנוע הניסיוני בקרן רבינוביץ' לאומנויות), איתן בוגנים (אמן וכותב על אמנות בעיתון טיים אאוט) וסרג'יו אדלשטיין (יו'ר הוועדה ומנהל המרכז לאמנות עכשווית).

2007

שמות הזוכים:

יעל ברתנא – Mary Koszmary

שוקה גלוטמן – בעקבות אלבום ישראלי

אוהד מרומי – הכלל והיוצא מן הכלל

שרית רוזן – פלסטף

איתן בוגנים – הפנאופטיקוניסטים

דוד אופנהיים – Ocupation Loops Tryptich

ליאור ווטרמן –  מר עולם

שרון  זרגרי – Subaruman

לקטורים: אפרת שלם  (אמנית, אוצרת ומורה באקדמיה לאמנות בצלאל) אלון גרבוז  (מנהל סינמטק תל-אביב), אורי דסאו  (אוצר עצמאי) וסרג'יו אדלשטיין (יו'ר הועדה ומנהל המרכז לאמנות עכשווית)

2006

שמות הזוכים:

יעל בדרשי – עבודת נמלים

גיא בן נר – Stealing Beauty

רעיה ברוקנטל – Body Builder

אבי דבאח – שיחות

אוהד מילשטיין –מפלס 0

שי-לי עוזיאל – אגוניה

מיכל ואורי קרנות – ליבו של עמוס קליין

שונית קושניר – איבר הפנטום שלי

לקטורים: עדנה מושנזון (אוצרת בכירה במוזיאון תל-אביב), ד'ר דפנה סרינג (ראש המחלקה לקולנוע וטלוויזיה במכללה האקדמית ספיר, מרצה במחלקה לתקשורת באוניברסיטה העברית,  ועמיתת מחקר במרכז גילה לחינוך אזרחי ודמוקרטיה),אורי קצנשטיין  (אמן ומרצה באוניברסיטת חיפה ) וסרג'יו אדלשטיין (יו'ר הועדה ומנהל המרכז לאמנות עכשווית).

2005

שמות הזוכים:

דנה טל – למראית עין

שחר כסלו – הגולם

דורון סולומונס – נפילה בסופר / יום קניות

ניר עברון –בארץ בראשית

perfume \ darts  –  אורי קצנשטיין

רועי רוזן – וידויים

גלעד רטמן – קרחנה

לקטורים: גלית אילת (אוצרת ומנהלת המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון), עמית גורן (במאי ומפיק קולנוע), בועז ארד (אמן וידיאו-ארט ומורה במדרשה לאמנות במכללת בית ברל) וסרג'יו אדלשטיין (יו'ר הוועדה ומנהל המרכז לאמנות עכשווית).

2004

שמות הזוכים:

אפי ואמיר – נס בתוך נס

בועז ארד – ווזווז

רעם דון– יומני כרמל

מירב הימן – הלילה

ליאור ווטרמן – 'ללא שם'

דנה לוי – רון ישראל – ביוגרפיה מקומית, מסע זהות

רותי סלע ומעין אמיר – מעבר לאשמה – פרק ג'

אריאלה פלוטקין – סרט-קליפ לשיר Permission

לקטורים: דליה לוין (אוצרת ומנהלת מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית), יגאל בורשטיין (במאי קולנוע ומרצה בכיר בחוג לקולנוע ולטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב), גלעד רטמן (אמן וידיאו-ארט) וסרג'יו אדלשטיין (יו'ר הוועדה ומנהל המרכז לאמנות עכשווית).

2003

שמות הזוכים:

גיא בן-נר – ילד פרא

אפרת דניאל –  Priya ka Ghar

מאיה ז'ק – דינוזר – mym

אוהד מרומי – קיקלופים – חלק I

אליסף קובנר – Aftershock

קרן רוסו – המרעיל – ידי הזהב השחור

גלעד רטמן – או שתחזיר אותה או שתיקח גם אותי

חן שינברג – רגשות של מכונות

זמיר שץ – בדד

לקטורים: אבי מוגרבי (במאי קולנוע, אמן וידיאו-ארט, מורה לקולנוע בביה'ס ע'ש סם שפיגל ומורה לווידיאו ארט בבצלאל – אקדמיה לאמנות ועיצוב), דורון סולומונס (אמן וידיאו-ארט ומורה במדרשה לאמנות במכללת בית ברל), טל יחס (מרכזת לשעבר של הארכיון הישראלי לווידיאו-ארט, בוגרת החוג לקולנוע וסטודנטית לתואר שני בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב) וסרג'יו אדלשטיין (יו'ר הוועדה ומנהל המרכז לאמנות עכשווית).

2002

שמות הזוכים:

בועז ארד ומיקי קרצמן – 21:40

חיים בן שטרית – שיחות עם עבד אלוואדוד

רעיה ברוקנטל ומאיה ז'ק – בטון ומלט

ינאי טויסטר ואפרת שלם – זהב לבן

הילה לולו לין – הבנתי

דורון סולומונס – אבא

רותי סלע – רודיגר בא לארץ

שי-לי עוזיאל –  Trim Master 2

לקטורים: אילנה טננבאום (אוצרת וידיאו-ארט במוזיאון חיפה לאמנות), רועי רוזן (אמן ומורה במדרשה לאמנות במכללת בית ברל ובבית הספר קמרה אובסקורה), יהושע סימון (אמן, אוצר ומורה לקולנוע בתיכון עירוני א') וסרג'יו אדלשטיין (יו'ר הוועדה ומנהל המרכז לאמנות עכשווית).