ימי שני במרכז – אפריל

01.04.2011 - 30.04.2011

רונה יפמן – מרת א.בוק

יום שני 4.4 בשעה 20:00

"בהרצאה אתן רקע על עבודתי בשנים האחרונות המבוססת על יחסים הנבנים מתוך תהליכים ארוכים ויצירת קשרים אישיים וחברויות עם אנשים ודמויות שונות, אשר עם כל אחת מהן נבנה קשר שונה המוביל את העבודה, המתבסס על הקשרים פוליטיים, היסטוריים, פסיכולוגיים ואישיים. בהרצאה זו, אתמקד בפרוייקט עם מרת א. בוק 2002-2009  שאותו ערכתי מחדש במיוחד ואציג כמיצב וידיאו בתערוכה במרכז לאמנות עכשווית שתפתח ב28 לאפריל.

מרת א. בוק היא פרסונה נשית צעירה מסתורית, אשר בנוסף למסיכה נשית חסרת הבעה או מטפחת המכסה את הפנים, היא מפתיעה בכל פעם בשלל תלבושות אותן היא מעצבת בעצמה. הכרתי אותה בשנת 2002 דרך המרכז ההומו-לסבי וטרנסג'נדר בתל אביב, ומאז אנו משתפות פעולה בעבודה על "בוק" של תצלומי אופנה.  מרת א. בוק נאלצת להתקיים בעיקר בצללים, התצלומים הם סוג של מראה המאשרת את קיומה , דרך התיעוד של הווידיאו אני רואה בדמותה יצירה אוונגרדית בפני עצמה (רדי מייד) המשבשת כל הנחה וחוצת גבולות גיל, מגדר וכל מה שכביכול מצופה מסב לנכדים "בוגר" שואה שגילו בסביבות השמונים."  (רונה יפמן)

כריסטוף וובר – Loose Concrete

יום שני 11.4 בשעה 20:00

בחלק הראשון בהרצאתו יציג כריסטוף וובר עבודות המשמשות מבוא לדרכו כפסל קונספטואלי. וובר מערב בין השיח הפוליטי, ההיסטורי והפסיכואנליטי לבין החומרים והמתודה הקלאסית בפיסול. בחלקה השני של ההרצאה יתרכז וובר בתערוכתו האחרונה בשם  loose concrete ( וינה, 2010) אשר עוסקת בסוגיית הבטון כחומר הבסיסי לפיסול במאה ה-20, ובמערכת היחסים של מדינת ישראל עם הבטון.