ילדים יוצרים

21.09.2012 - 30.06.2013

המרכז לאמנות עכשווית שמח להזמין את ילדיכם לחוג הייחודי – "ילדים יוצרים" – חוג אמנות שנתי, המיועד לילדים בגילאי 6-10.

לאורך השנה האחרונה אירחנו קבוצות רבות של ילדים שהגיעו לבקר אצלנו ב"מעבדת שבת", וב"אבן נייר ווידיאו ארט": תכניות אותן הגו ויצרו טלי קרן ועדן בנט – סדרת סדנאות אמנות חד פעמיות בנושאים שונים, שהתקיימו בימי שבת במרכז לאמנות עכשווית.

עקב הביקוש מצד ילדים והורים, ולאור המגמה של הרחבת פעילויות החינוך במרכז, יצרנו פורמט נוסף – "ילדים יוצרים"- חוג אמנות שנתי. בחוג זה, נמשיך את אותה הגישה החינוכית של "מעבדת שבת", אותה פיתחנו ויישמנו במהלך השנה שעברה. הלמידה הרציפה לאורך השנה תאפשר לנו ולילדים להעמיק ולהתפתח מבחינה יצירתית, וליצור מספר פרויקטים אמנותיים בתחומי יצירה שונים, עליהם נעבוד לאורך זמן – מציור ופיסול ועד יצירת סרטוני אנימציה ווידאו ארט.

במפגשים יושם דגש על עידוד חשיבה יצירתית, סקרנית ועצמאית, תוך פיתוח של אמצעי ביטוי והבעה הייחודים לכל ילד/ה. בנוסף, הילדים ילמדו באופן חוויתי, סיפורי ומשחקי על דמויות וזרמי מפתח בהיסטוריה של האמנות הפלסטית, הקולנוע והוידיאו.

במרכז לאמנות עכשווית מתקיימת פעילות תרבותית ענפה לאורך כל השנה: מוצגות תערוכות מתחלפות של אמנות עכשווית, הקרנות סרטים, הרצאות של אנשי אמנות ותרבות, ובנוסף המרכז מתפעל את ארכיון הקולנוע והוידאו ארט. עצם קיומה של פעילויות חינוכיות בתחומיו של המרכז, מאפשרת לילדים מפגש בלתי אמצעי עם אמנות חיה ועכשווית, וכך, במסגרת הפעילות היצירתית השוטפת במהלך השנה, יעברו הילדים הדרכות בתערוכות המתחלפות שמוצגות במרכז, יכירו מקרוב את העבודה בחדר העריכה, ואף יצפו בסרטים מתוך ארכיון הוידאו-ארט והסרטים העשיר.

זוהי הזמנה לצאת למסע משותף במהלכו נחקור, נתבונן, נשאל שאלות וניצור יחד!

***

קצת על עדן בנט וטלי קרן ועל גישתן:

שתי אמניות צעירות בוגרות בצלאל בסביבות גיל ה-30, העוסקות באופן פעיל בעשייה אמנותית. בנוסף, שתיהן מלמדות אמנות בבתי ספר ובמוזיאונים, אוהבות את המקצוע, ורואות חשיבות רבה בחינוך לאמנות ובאמצעות אמנות.

בזכות ההוראה המשותפת יחדיו, הן יכולות להעניק לכל ילד וילדה יותר תשומת הלב. מכיוון שהן שתיים- כל אחת מביאה למפגשים את הגישה האמנותית והחינוכית שלה, וכך הילדים נחשפים ליותר מדעה אחת, כמו גם מקבלים דוגמה של מודל חינוכי שאינו מבוסס על מורה אחת מול קבוצה, אלא על דיאלוג שבו יכולות להישמע דעות שונות של המדריכות ושל הילדים, ולכולן ישנו מקום. מסיבות דומות העדפנו להציע את החוג לקבוצה רב-גילית ולא להפריד בין קבוצות גיל, מתוך תחושה שהמפגש הרב-גילי יכול רק להעשיר את חווית היצירה, ושכל ילד וילדה יוכלו למצוא את מקומם בקבוצה (בעזרת המדריכות), בהתאם ליכולת האישית של כל אחד ואחת.

***

לקינוח, אתם מוזמנים להציץ בסרט המקסים שיצרו הילדים במסגרת סדנה של 4 ימים שהתקיימה במרכז בסוף אוגוסט,

שם הסרט:"המסע אל כדור הארץ"

צפייה מהנה!

***

החוג מיועד לילדים בגילאי 6-10, והוא יתקיים אחת לשבוע בכל יום רביעי בין השעות 16:45-18:30

לפרטים נוספים והרשמה:

המרכז לאמנות עכשווית 03-5106111

info@cca.org.il

המרכז לאמנות עכשווית מקיים מערך חינוך מיוחד שכולל הדרכות בתערוכות, הפעלות מעשיות והקרנה של אסופות וידיאו שנבנות במיוחד בהתאמה לנושאי התערוכות ולנושאים אותם לומדים הילדים בתי הספר. התוכניות מתאימות לטווח רחב של גילאים ומקנות הבנה של שפת האמנות וההיסטוריה שלה לצד פיתוח יכולות התבוננות, הקשבה ודיאלוג. אסופות הווידיאו נבנות על ידי אוצרת המרכז מתוך ארכיון הווידיאו של המרכז לאמנות עכשווית, הכולל עבודות של אמנים מובילים מהארץ ומהעולם מתקופת ראשית הקולנוע ועד היום. ניתן לתאם ביקורים של הדרכה בתערוכה משולבת בהקרנת אסופה, או להזמין הקרנה מודרכת לבתי הספר.

לפרטים נוספים נא לפנות ל- info@cca.org.il