אני רוצה לרקוד, קייט! מופע מאת ארי טפרברג

19.06.2015 - 20.06.2015


יום ו', 19.6, 12:00
יום ש', 20.6, 19:00
יום ש', 20.6, 21:00

המרכז לאמנות עכשווית שמח לארח את "אני רוצה לרקוד, קייט!”, מופע מאת ארי טפרברג.

בבית מבודד גרות חמש אחיות. הן לא בטוחות מי זאת מי.
אף אחת לא יוצאת החוצה, אף אחד לא בא לבקר והגבר היחיד בסביבה הוא הרדיו.
הן רוצות לרקוד.

בתוך המצב התקוע הטעון בצורך לפרוץ החוצה, הפוקוס נע בין האחת לשנייה ואנו זוכים להצצה אל המרחב התודעתי של כל אחת מהן, כשהארבע האחרות משמשות לה מראה, מגובות באמנית הקול שמלווה את ההצגה.

בהשראת המחזה "רוקדים בלונאסה" מאת בריאן פריל, "אני רוצה לרקוד, קייט!" היא מעין רמיקס של המחזה המקורי, הבוחנת את השאלה – האם אפשר לעסוק בטקסט דרמטי מבלי להשתמש בטקסט עצמו?
המחזה המקורי מבליח ופורץ אל הבמה בציטוטים ממנו, או ציטוטים שהיו-יכולים-להיות בו.
העבודה בוחנת מנגנוני שליטה וציות בסיטואציה קרובה ואינטימית. באמצעות פרפורמנס, ריקוד וסאונד; נבחנים מגבלות הגוף, התלות בהשתייכות לקבוצה ואזלת היד של השפה.

מופיעות: אילנה בר, חיה ברשינסקי, תמר לם, טליה דה-פריס, יעל פינקל.
מוזיקאית ושותפה ליצירה: איילת לרמן, עיצוב חלל ותלבושות: ג'ואנה ג'ונס

העבודה נוצרה במסגרת פסטיבל עכו 2014 וזכתה בפרס עיצוב התלבושות ובפרס השפה הבימתית.
מנימוקי השופטים: "…על עיצוב שפת במה ייחודי, רגיש וגדוש ניואנסים, המייצר שדה פסיכולוגיסטי מורכב של שליטה וציות בתוך משפחה גרעינית."

ארי טפרברג הוא יוצר ובמאי תיאטרון, במאי אופרה ופרפורמר אשר גדל בירושלים. הוא בוגר ביה"ס לתיאטרון חזותי בירושלים (2013), זוכה פרס הצטיינות מהקרן לרישלים לשנת 2011. ב-2009 הקים יחד עם ענבל יומטוביאן את אנסמבל "גולדן דלישס", ועבודות תיאטרון החפצים שלהם מציגות על במות רבות בארץ וברחבי העולם. בשנת 2013 ביים את האופרה "דולי הפנינים" מאת ביזה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בניצוחו של מיכאל קלינגהופר ובאותה שנה שימש עוזר במאי בהפקת האופרה הירושלמית של האופרה "דון ג'ובאני" במגדל דוד, בניצוחו של עומר אריאלי ובבימוי גבריאלה ריביס.
לאורך 2014 הציג בתמונע מופע בשם "מה קרה לקול שלי?" ובו שתיים מעבודותיו, ובדצמבר ביים באופרה הירושלמית את האופרה "נישואי פיגארו" של מוצרט, בניצוחו של עומר אריאלי ובליווי התזמורת הסימפונית של אשדוד.
ב2015 עתיד לביים באקדמיה למוסיקה בשיתוף עם הספריה הלאומית את האופרה העברית "דן השומר" של מרק לברי, בניצוחו של מיכאל קלינגהופר.

כרטיסים למופע ניתן להזמין בטלפון עד השעה 14:00 והחל מהשעה 18:30: 03-5106111 או לרכוש בקופה בערב המופע.