נועה יפה: הפשע המושלם

19.01.2017 - 18.03.2017

המרכז לאמנות עכשווית מציג את הפשע המושלם של נועה יפה, מיצב המתחזה לתערוכת צילום. ה"דימויים" בשחור-לבן המרכיבים את התערוכה נוצרים מאובייקטים תלת-ממדיים המאורגנים כך שיראו כמו תצלומים. העבודות שנוצרו בהשראת ה"פילם נוּאַר" משוות צורה למושג הפשע הבלתי-נראה ,אשר מקיף אותנו, אך רק לעתים נדירות אנו מכירים בקיומו.

במיקומן בתוך הארכיטקטורה של הגלריה, עבודותיה של יפה הן אשליות אופטיות המבקשות לטשטש את ההבחנות בין הצילום, הפיסול, המיצב והאדריכלות, ובסופו של דבר חושפות כיצד הצילום מתעד "מציאות" ובד בבד מציג גרסה מובְנת כוזבת שלה.

נועה יפה (ילידת 1978 חיה ועובדת בתל אביב.) לאחר שלמדה צילום בבית הספר לאמנויות חזותיות בניו יורק , קיבלה יפה את התואר הראשון שלה (BFA) מן המדרשה למורים לאמנות במכללת בית ברל, שם גם השלימה את לימודי התואר השני שלה ב-2012. תערוכות יחיד שלה הוצגו במובי: מוזיאוני בת ים, בגלריה רו ארט ובגלריה D & A לצילום עכשווי . יפה הציגה בתערוכות קבוצתיות שונות, בין היתר, בסדנאות האמנים בירושלים , ב-Primary Projects במיאמי וב-Paint Box Gallery בניו יורק. היא השתתפה בתוכנית שהות אמנים בסיטה דז אר בפריז; וקיבלה מלגה ע"ש יגאל זק מטעם המדרשה בבית ברל, ציון לשבח של ה-International Photography Awards לשנת 2009 , ומלגה ע"ש שרת לאמן צעיר מטעם קרן התרבות אמריקה ישראל.

אוצרת התערוכה: חן תמיר‬‎