יעל אפרתי: עין הים

17.03.2016 - 14.05.2016

פתיחה: יום חמישי, 17 במרץ 2016, בשעה 20:00

יעל אפרתי קושרת בין פיסול לצילום ע"י מה שאפשר לכנות "פיסול דוקומנטרי". תערוכתה "עין הים" תכלול חמש עבודות חדשות אשר נוצרו בשפתה המינימליסטית. התערוכה תתמקד בהשפעותיו של האור על שני המדיומים – צילום ופיסול – וכיצד התוצרים שנותרים בעקבות השפעות האור מסמנות את חלוף הזמן ומשוחחות עם הניוון הפיזי והמטאפיזי של הזיכרון עצמו.

נקודת המוצא של אפרתי היא זיכרונות ילדותה בדירת סביה בחיפה: רפרודוקציה של ציור ידוע, משחק הרמי-קוב ובניין השיכון עצמו, חסר הייחוד. אפרתי משתמשת בחומרים שהיו בשימוש באותן דירות טיפוסיות: פורמייקה, מרצפות טראצו, אריחי "משרבייה", תריסי פלסטיק ועוד – כולם משחקים עם ההתקבעות וההשתנות של האור ובזמן החולף ליצירת אפקט מקיף, נוסטלגי וחמים המאתגר את האובייקטיביות הדרושה על פי עקרונות המינימליזם המקורי.

יעל אפרתי (נ.1978), מתגוררת ופועלת בתל אביב, אפרתי סיימה את לימודי התואר השני בבצלאל בשנת 2010 והציגה תערוכות יחיד במוזיאון חיפה ובגלריה FRIESE בהמבורג. היא השתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובעולם, בין היתר במוזיאון תל אביב, מוזיאון ישראל, מוזיאון פתח תקווה לאמנות, המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון וב-  NURTUREart, ניו יורק.

תערוכתה של יעל אפרתי במרכז לאמנות עכשווית נתמכת בסיוע ארטיס וקרן ברמן.