דורון סלומונס: יום קניות / הערב בחדשות

27.04.2006 - 15.06.2006
עשייתו האמנותית של דורון סולומונס בעשור האחרון הייתה קשורה קשר אמיץ לניסיונו כעורך חדשות מקצועי, לחומרים שאליהם נחשף במסגרת תפקידו זה, ולבעיות האתיות העולות מהם.
בין העבודות שיוצגו בתערוכה שלוש עבודות חדשות:
תמונה קבוצתית עם מלחמה (2005), עבודה שנעשתה במיוחד עבור מוזיאון אינפלדרס פילדס , בלגיה, המשלבת חומרים מצולמים ממלחמת העולם הראשונה. כמו בעבודתו אחים בדם (2004) גם כאן המלחמה והדה-הומניזציה הם נושאי עיסוק מרכזיים.
הערב בחדשות (2006) היא בבחינת תמונת ראי לוגית ומושגית של עבודתו שתיקותיי המקובצות (1996) .
לאחר עשר שנים של ליקוט וצירוף חומרים מחומרים שונים, של חילופי תפקידים כבמאי, עורך, אנטי-גיבור וסובייקט בסרטיו שלו, סוגר סולומונס מעגל, ועתה הוא בוחן שוב את גיבורי החדשות הדוממים. העבודה היא פרי שיתוף פעולה של חברת החדשות של ערוץ 2 עם העשייה האמנותית של סולומונס. לאחר פתיחת הערוץ, אנו רואים את קרייני העל – יונית לוי וגדי סוקניק שותקים במשך דקות ארוכות מול המצלמה.
ביום קניות (2006) עוסק סולומונס באופן ישיר בשפת הפרסום והמיתוג ובלקסיקון הקולנועי המוגבל שלה. תוך שימוש במיומנויות העריכה שלו ובשפת העריכה הוא מצליח לחתור תחת המסר וליצור דרמה שבבסיסה טרגדיה יומיומית, מינורית, המעמידה לא רק אותו עצמו, אלא גם את השפה החזותית, באור פתטי.